Nowy numer 37/2021 Archiwum

Czy klapki można nosić razem ze skarpetami?

Jeszcze do niedawna uznawano, że klapki i skarpetki to bardzo złe połączenie. Wyśmiewano się z osób, które decydowały się łączyć te dwa, tak odległe od siebie elementy ubioru. Dziś, dzięki celebrytom, którzy postanowili przełamać stereotypy, połączenie klapek ze skarpetkami to hit modowy.

Nowy styl w kanonach mody

Obecnie w modowym świecie niezwykle trudno jest wyróżnić się na tle innych osób. Dlatego coraz częściej mamy do czynienia z łamaniem ustalonych konwenansów przez osoby, które chcą zaszokować swoim wyglądem i zwrócić na siebie uwagę. Często ten, kto pierwszy odważy się na modowe faux pas zostaje zauważony i zyskuje rozgłos, przy czym trzeba zaznaczyć, że taki ruch wcale nie jest prosty, bo niełatwo jest dziś szokować swoim wyglądem. Jeszcze kilkanaście lat temu wystarczyło pofarbować włosy na czerwono, aby każdy kojarzył konkretnego artystę czy celebrytę. Dziś jest już zupełnie inaczej. Dlatego coraz częściej łamane są, wydawać by się mogło, niemożliwe do złamania zasady dobrego smaku. Tak też się stało z połączeniem klapek i skarpetek. Pierwsze stylizacje łączące te dwa elementy garderoby pojawiły się już kilka lat temu. Na przełamanie zasad zdecydowali się m.in. Rihanna, Justin Bieber i jego żona Hailey, a także klan sióstr Kardashian-Jenner. Dziś łączenie klapek męskich i damskich ze skarpetkami nie jest już niemożliwe, a wręcz przeciwnie – stało się pożądane.

Jakie klapki do skarpetek?

Zgodnie z kanonem najnowszej mody wszystkie klapki nadają się do łączenia ze skarpetkami, jednakże takie zestawienia trzeba robić mądrze i ze smakiem. Tym, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z noszeniem razem klapek i skarpetek styliści proponują klapki sportowe połączone ze skarpetkami w podobnym stylu. Najlepiej łączyć elementy odzieży w tym samym kolorze, dzięki czemu prezentują się one bardzo schludnie. Ponieważ klapki męskie są bardziej stonowane i nieco prostsze w swojej budowie, najlepiej prezentują się ze skarpetkami jednokolorowymi lub z modelami z niewielkim dekoracyjnym elementem np. napisem lub małym logo czy grafiką w okolicy kostki. W przypadku pań jest zupełnie inaczej. Skarpetki powinny być dopasowane do stylu klapek. Dzięki szerokiej ofercie klapek, które można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych CCC, panie mogą poszaleć tworząc niezwykle stylizacje. Ciekawą opcją jest chociażby połączenie klapek z kokardą ze skarpetkami ozdobionymi falbankami czy koralikami. Taka dziewczęca stylizacja doskonale sprawdza się w połączeniu z letnią, zwiewną sukienką.

Przez wiele lat równoczesne noszenie klapek i skarpetek stanowiło modowe foux pas. Często takie połączenie stanowiło temat żartów dotyczących osób nie znających się na modzie. Jednak od kilku lat uległo to zmianie. Dzięki celebrytom, którzy postanowili złamać kanony mody skarpetki stały się doskonałym uzupełnieniem klapek. Jeśli więc chcesz być na modowym topie nie bój się łączenia każdego typu klapek ze skarpetkami.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama