Nowy numer 37/2021 Archiwum

Warszawa - w jakich dzielnicach warto kupić mieszkanie pod inwestycję?

Coraz więcej transakcji na warszawskim rynku nieruchomości jest zawieranych w celach inwestycyjnych – sprzyja temu nie tylko duży popyt na wynajem mieszkań i lokali, ale również – bogata oferta deweloperów. W jakich dzielnicach zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych będzie najlepszym wyborem?

Mieszkanie pod inwestycję w Warszawie: Mokotów

Wielu inwestorów za najlepszą dzielnicę do inwestowania na rynku nieruchomości w Warszawie uważa Mokotów – to tam znajduje się obecnie największe w stolicy skupisko biurowców, będących siedzibami dużych korporacji międzynarodowych. To właśnie w nich wielu warszawiaków – i osób spoza stolicy – szuka pracy. Z tego względu popyt na nieruchomości w tej okolicy jest bardzo duży. Osoby, które chcą tu kupić mieszkanie (lub mieszkania) w celach inwestycyjnych mogą albo następnie wynająć je długoterminowo, albo – odsprzedać po kilku latach ze sporym zyskiem.

Wola – nowe centrum biznesowe Warszawy

Jeśli chodzi o skupiska biurowców, coraz więcej budynków powstaje też na Woli – to zresztą także jeden z obszarów najchętniej wybieranych przez deweloperów. Dzięki temu osoby zainteresowane zakupem mieszkania pod inwestycję w tej dzielnicy nie powinny mieć problemu ze znalezieniem odpowiadającej im nieruchomości. Dodatkowo Wola jest też dobrze skomunikowana z centrum, dzięki czemu jest to także dzielnica chętnie wybierana przez studentów. Mieszkanie na Woli można też przeznaczyć pod najem krótkoterminowy.

Bemowo i Targówek, czyli dzielnice oddalone od centrum – ale z metrem

Dwiema kolejnymi dzielnicami, w których warto szukać mieszkania na sprzedaż w Warszawie pod inwestycję to Bemowo i Targówek. Obie są oddalone od centrum, jednak – co bardzo istotne – już można do nich dojechać metrem (Targówek) lub wkrótce będzie to możliwe (Bemowo, trwa rozbudowa II linii metra). Co istotne, ceny mieszkań na Bemowie i Targówku nadal są nieco niższe niż nieruchomości położonych bliżej centrum. W kolejnych latach jednak – zwłaszcza na Bemowie – można spodziewać się sporego wzrostu cen. Wszystko ze względu na dobre połączenie komunikacyjne z centrum oraz kurczące się możliwości deweloperów w centrum miasta (coraz mniej terenów, które można przeznaczyć pod zabudowę).

Warto też zauważyć, że z racji położenia z daleka od centrum zarówno Bemowo jak i Targówek są uważane za dzielnice spokojne, w których natężenie hałasu jest znacznie mniejsze. To z kolei sprawia, że to właśnie w nich wiele młodych małżeństw i rodzin z dziećmi szuka mieszkania do wynajęcia. Tym samym to dobre miejsca do zakupu nieruchomości pod wynajem długoterminowy.

Należy równocześnie pamiętać, że mieszkań pod inwestycję warto przede wszystkim szukać w rejonach, które są dobrze skomunikowane z centrum miasta – a dojazd do Śródmieścia wynosi od 20 do 25 minut. Tym samym interesującymi dzielnicami są także Ochota czy Bielany. Niestety - w obu dzielnicach większość mieszkań na sprzedaż pochodzi jednak z rynku wtórnego.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama