Nowy numer 30/2021 Archiwum

Cienkopisy - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Cienkopisy to świetne narzędzia dla każdego fana estetycznego pisania. Jest to też świetna alternatywa dla osób, które nie lubią rysować kredkami, albo ołówkami. Jakie zastosowania ma cienkopis?

Cienkopis - zastosowanie

Za pomocą cienkopisu jesteśmy w stanie stworzyć wiele różnych rodzajów rysunków. Należą do nich:

Rysunek lineart — jest to technika polegająca na rysowaniu przy użyciu czarnych linii i kresek (obrysów). Czarny cienkopis to narzędzie, nieodzowne w procesie tworzenia takiego rysunku. Sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż ołówek z racji na intensywność koloru oraz pozwala na większą precyzję niż pisak.

Doodle — po polsku możemy przetłumaczyć to jako „bazgroł” jest to nic innego jak rysunek tworzony przez nas, gdy nasza uwaga skupiona jest na czymś innym. Nie znaczy to, że doodles przejawiają mniejszą wartość artystyczną. Wręcz przeciwnie na świecie istnieje wielu twórców, którzy wyspecjalizowali się w tworzeniu tego typu rysunków. Większość z nich do tworzenia swoich prac używa cienkopisów, w odpowiednich kolorach.

Cienkopisów możemy również użyć do kaligrafii. Tworzenie ozdobnych liter staje się bardzo proste przy pomocy cienkopisu oraz wyglądają one ładniej niż przy zastosowaniu innych narzędzi na przykład długopisu. Tym sposobem za pomocą cienkopisu możemy wypełnić, a także przyozdobić kartkę okolicznościową.

Cienkopisów warto również użyć do tworzenia wszelkiego rodzaju list oraz notatek. Przy tworzeniu listy zależy nam przede wszystkim na tym, żeby była przejrzysta, a cienkopis to narzędzie, które może nam to zapewnić. Ponownie tak samo, jak w przypadku kaligrafii cienkopis jest świetną alternatywą dla długopisu.

Zakup cienkopisu - na jakie parametry zwrócić uwagę

Dokonując zakupu cienkopisu, powinniśmy wybrać produkt, dopasowany do naszych preferencji. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego cienkopisu to nie jest taka prosta rzecz. Poszczególne modele różnią się miedzy sobą, w wielu kwestiach.

Przede wszystkim powinniśmy określić, czy interesuje nas cienkopis czarny, czy kolorowy, a może cały zestaw kolorowych cienkopisów. Czarny cienkopis to lepszy wybór, jeżeli zależy nam na alternatywie dla długopisu, z kolei kolorowy cienkopis, świetnie sprawdzi się do odkreślania oraz projektowania. Zestaw kolorowych cienkopisów to ciekawa pozycja dla fanów rysunku i sztuki.

Ważnym parametrem jest też rodzaj końcówki, zazwyczaj jest ona zaokrąglona lub ścięta. Rodzaj końcówki wpływa na łatwość rysowania cienkopisem oraz determinuje to, czy narysowana przez nas linia, będzie tak samo gruba na całej swojej długości.

Innymi ważnymi elementami, na które powinniśmy zwrócić uwagę jest grubość końcówki oraz obudowa, z jakiej został wykonany cienkopis.

Marki cienkopisów

W naszym sklepie znajdują się cienkopisy wielu renomowanych firm. Te od firm Kamet oraz Leviatan, kupimy już za mniej niż złotówkę. Oprócz nich znajdziemy również cienkopisy w średnich cenach od firm Rystor, a także Schneider. Dla najbardziej wymagających w naszej ofercie znajdują się też cienkopisy od firm Faber Castell, Stabilo oraz Pilot, które gwarantują najwyższą możliwą jakość rysowania/pisania. Nasza oferta jest bardzo szeroka, przez co na pewno znajdziemy w niej interesujący nas cienkopis. Ciekawym rozwiązaniem jest też zakup całego zestawu kolorowych cienkopisów np. od firmy Stabilo. W zestawie znajduje się 30 kolorowych cienkopisów o standardowej grubości pisania wynoszącej 0,4 mm co zapewniają metalowe końcówki tych cienkopisów, odporne na rozwarstwienia oraz złamania.

Podsumowanie

Cienkopisy to niezwykle użyteczne narzędzia, zwiększające nasz komfort rysowania oraz pisania. Z pewnością warto wyposażyć się w interesujący nas cienkopis, a tworzenie rzeczy takich jak: listy, notatki, oraz efektowne rysunki nie będzie dla nas problemem.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama