Nowy numer 30/2021 Archiwum

Perspektywiczne kursy online dla kobiet. Jakie zawody stwarzają szerokie możliwości pracy?

Są takie szkolenia, które przydają się w życiu codziennym, a z drugiej strony zyskujemy zawód na całe życie. Obecnie w wielu kierunkach można kształcić się online. Co dla kobiet, które zajmują się domem, rodziną i dziećmi, ma szczególne znaczenie. Większość pracowników związanych z opieką nad małymi dziećmi to kobiety. Nieliczni są w tym zawodzie przedstawiciele płci męskiej. Od zawsze to kobietom było bliżej do dzieci i z pewnością dlatego w tej branży jest ich zdecydowanie więcej. Obecnie opiekunem w żłobku można zostać po kursie. A perspektywy pracy są znacznie szersze niż tylko żłobek. Kurs przydaje się w wielu profesjach.

Szkolenia przez internet

Są wygodne i obniżają koszty. Dzięki kursom online łatwiej jest pogodzić rolę matki, żony, pracownika i ucznia. Zajęcia odbywają się w dogodnych dla słuchaczy godzinach, przy wykorzystaniu platformy online. Ten rodzaj nauki ma mnóstwo plusów, przede wszystkim można kształcić się bez względu na miejsce zamieszkania. Wystarczy komputer z dostępem do internetu, nie ma jakichś specjalnych wymagań sprzętowych. To oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdach.

Szkolenia przez internet znajdziesz w szkole, która mieści się pod tym adresem w sieci: https://niania.pro/zlobek/. Wśród nich również opiekun w żłobku. Kurs obejmuje 200 godzin teorii oraz 80 godzin praktyki. Posiada pozwolenie od właściwego ministra. Jest praktyczną skarbnicą wiedzy dotyczącej najmłodszych, dzieci do lat trzech. Podczas kursu przekazywana jest wiedza z obszaru psychologii i pedagogiki. Poza tym 120 godzin stanowią zajęcia ze stymulowania rozwoju dziecka. Śmiało można powiedzieć, że takie wykłady przydają się każdej mamie, by przez zabawę, stymulować rozwój. Podczas szkolenia nauczymy się również pierwszej pomocy- to jest coś co przydaje się każdemu, a już szczególnie podczas pracy z najmłodszymi.

Gdzie można pracować po kursie?

Miejscem numer jeden jest żłobek i kluby malucha. Natomiast kończąc kurs opiekun w żłobku online perspektywy pracy są znacznie szersze. Można pracować wszędzie tam gdzie są małe dzieci, jako niania, jako animator, w hotelach, na imprezach dla dzieci. Choć od niani czy animatora nie wymaga się kursu, to wykwalifikowany opiekun, dzięki większej wiedzy i praktyce, ma lepsze podejście do dzieci. Rodzice jeśli mają wybór, to chętniej jako nianie wezmą wykwalifikowanego opiekuna niż osobę bez uprawnień.

Na szkoleniu spotkamy się z wykształconymi i doświadczonymi w pracy z dziećmi ludźmi. Zapisy na kurs trwają.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama