Nowy numer 30/2021 Archiwum

Poduszki ergonomiczne dostępne w Stargardzie – znajdź odpowiedni model dla siebie

Zakup odpowiednio dobranej poduszki może mieć ogromny wpływ na jakość i wygodę snu. Za najlepszy wybór dla zdrowia kręgosłupa uważa się poduszki ergonomiczne wykonane z elastycznych pianek. Czym właściwie są piankowe poduszki i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Dlaczego poduszki ergonomiczne są ostatnio tak popularne?

Pomimo tego, że Polacy wydają się przekonani do poduszek z naturalnym wypełnieniem z pierza, w polskich domach coraz częściej pojawiają się ergonomiczne modele wykonane z pianki. Te poduszki różnią się nieco od swoich tradycyjnych odpowiedników – w całości wykonane są z wysokoelastycznej lub termoplastycznej pianki profilowanej tak, aby jak najlepiej dopasowały się do naturalnych kształtów ciała. Popularne poduszki z pierza lub puchu są miękkie i wygodne, jednak często nie zapewniają właściwego podparcia kręgosłupa. Problematyczny bywa już sam ich rozmiar – często wybierane są poduszki duże, które unoszą nie tylko głowę i szyję, ale także i ramiona. W ten sposób kręgosłup pozostaje nienaturalnie wygięty przez całą noc, co sprzyja rozwojowi wad postawy i innych, często bolesnych schorzeń. Miękkość naturalnego puchu w poduszkach, która zwykle uważana jest za ich zaletę, pod kątem zdrowia kręgosłupa bywa także wadą. Kiedy głowa za bardzo zapada się w miękką poduszkę, łuk szyjny ustawiony jest pod złym kątem, co jest jednym z częstszych powodów sztywnienia karku po przebudzeniu.

Poduszki ergonomiczne to modele profilowane wykonane z hipoalergicznej pianki. Przez jej drobne kanaliki cały czas przepływa powietrze, które schładza poduszkę i odprowadza zebraną w niej wilgoć. W ten sposób wewnątrz nie mogą rozwijać się żadne alergeny, takie jak drobnoustroje, albo zarodniki pleśni.

Co należy brać pod uwagę, wybierając profilowaną poduszkę?

Poduszki różnią się między sobą kształtem, twardością i wysokością. Odpowiednią wysokość dobiera się głównie pod kątem najczęściej przybieranej pozycji podczas snu. Zależnie od ułożenia całego ciała, głowa, szyja i kark mogą potrzebować podparcia na różnym poziomie. Leżąc na plecach, pomiędzy łukiem szyjnym a powierzchnią materaca tworzy się przestrzeń, którą powinna wypełnić poduszka. W ten sposób zapewni ona podparcie mięśniom szyi, aby mogły się one właściwie zregenerować. Brak tego podparcia to najczęstszy powód napięcia mięśniowego oraz bólu i sztywnienia karku. Śpiąc zwykle na plecach, powinno się wybierać poduszkę o średniej wysokości.

Dla osób, które zwykle sypiają na boku, odpowiednie będą wysokie poduszki. Leżąc na boku, ramiona unoszą całą sylwetkę. Poduszka musi podnieść szyjny odcinek kręgosłupa znacznie wyżej niż w przypadku, gdy odpoczywa się na plecach. Spanie na brzuchu to często odradzana pozycja, ponieważ sprzyja ona niezdrowym ułożeniom kręgosłupa. Odpoczywając w ten sposób, powinno się szukać poduszki niskiej, która nie uniesie za bardzo głowy i szyi.

Gdzie kupić poduszkę ergonomiczną?

Poduszki ergonomiczne można zamówić przez internet lub wybrać w salonie stacjonarnym. Zakupy internetowe to z pewnością szybsza opcja, szczególnie że w sieci nie brakuje informacji na temat nowoczesnych pianek czy stosowanych technologii. Topowi producenci wyposażenia do sypialni jak Hilding Anders współpracują z bardzo wieloma sklepami internetowymi. Listę wszystkich partnerów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej. Ci, którzy chcą jeszcze przed zakupem sprawdzić markowe poduszki Hilding i poczuć miękkość elastycznych pianek na własnej skórze, firma zaprasza do licznych salonów stacjonarnych swoich partnerów.

Poduszek, materacy i innych rzeczy, które mogą mieć bezpośredni wpływ na zdrowie, nie powinno się zamawiać z niepewnych źródeł. Czasem trudno o weryfikację, czy otrzymany towar jest oryginalny, posiada ważną gwarancję, lub czy w ogóle jest on w rzeczywistości wykonany z materiałów, które pojawiły się w jego opisie. Wybierając sklep z oficjalnej listy partnerów Hilding można mieć pewność, że cała transakcja jest bezpieczna, a zamówiona poduszka to produkt najwyższej jakości.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama