Alkoholizm oprócz negatywnego oddziaływania na zdrowie fizyczne danej osoby, w pełni oddziałuje również na ludzkie emocje i sferę psychiczną. Tym samym całkowicie degraduje zdrowie człowieka we wszystkich aspektach. Alkohol warunkuje powstanie wielu poważnych schorzeń, a także prowadzi do impulsywnych i agresywnych zachowań.
Pierwszy raz definicja alkoholizmu pojawiła się w 1849 roku. Mimo, iż od tego momentu minęło wiele czasu, to do tej pory nie opracowano konkretnego sposobu, który wyleczyłby całkowicie z choroby alkoholowej.
Czym jest Esperal?
Esperal Wrocław, popularnie nazywany wszywką alkoholową de facto jest produktem oferowanym na rynku farmaceutycznym zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. Silnie zakorzenił się w pamięci Polaków, chociaż współcześnie lekarz informuje alkoholika nie o leku o nazwie Esperal, a o substancji nazywanej Disulfiramem. Poza nazwą między Esperalem produkowanym w Polsce kilka lat temu i Disulfiramem nie ma różnic. Obie nazwy stosowane są wymiennie, określając tę samą substancję czynną, dającą identyczne objawy połączenia jej z alkoholem. Disulfiram ma postać jałowych tabletek przeznaczonych do implantowania podskórnego. Dawka, czyli ilość wprowadzanych tabletek ustalana jest przez lekarza na konsultacji medycznej z pacjentem, uzależniając ją m.in. od masy ciała oraz stopnia uzależnienia.
Jak wszywka alkoholowa działa na alkoholika
Wszywkę alkoholową z powodzeniem można wykonać w każdym większym mieście, np. Wrocław.
Zanim jednak dokładnie przedstawi się funkcje Esperalu należy omówić sposób oddziaływania alkoholu na ciało człowieka, szczególnie uwzględniając mózg. Należy pamiętać, że nawet niewielka ilość alkoholu w negatywny sposób wpływa na człowieka, wywołując nieodwracalne szkody i konsekwencje zdrowotne. Szczególnie obciążone obecnością etanolu jest trzustka, wątroba, serce i mózg, które zaczynają pracować w nieprawidłowy sposób. Normalnie funkcjonujący mózg odpowiada za przeżywanie emocji oraz zachowanie odpowiedniej motoryki ciała. Alkohol przejmując kontrolę nad zachowaniem człowieka daje pozorne przeświadczenie osobie uzależnionej, że mimo wszystko w dalszym ciągu decyduje o tym, co robi i co się z nią dzieje. Prawda jest taka, że niestety jest to tylko pozorne. Osoba uzależniona całkowicie skupia się na pozyskiwaniu i spożywaniu alkoholu, wszystko inne przestaje być ważne. Z tego powodu warto rozważyć zastosowanie wszywki, ponieważ umożliwia ona odzyskanie wolnej woli i wydostanie się spod wpływu uzależnienia.
Dużym atutem Esperalu jest wymuszenie abstynencji. Z założenia powinna ona trwać nie mniej niż 8 miesięcy od momentu implantowania wszywki. Jeżeli istnieje taka potrzeba, zabieg można powtórzyć, jednak w takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem. Należy pamiętać, że nie ogranicza ona alkoholika, a wywołuje u niego wstręt, strach i awersję do spożywania alkoholu.
Wszywka alkoholowa i picie
Picie alkoholu podczas kuracji Esperalem przynosi opłakane skutki. Zgłaszając się na zabieg lekarze zawsze udzielają informacji na temat sposobu działania wszywek, szczególnie kładąc nacisk na ewentualne jej łączenie z alkoholem. Każdy pacjent przed zabiegiem musi zapoznać się z informacjami na ten temat, a następnie podpisać pisemną zgodę na zabieg i deklarację bycia świadomym zagrożeń, jakie wypływają z reakcji disulfiramowej. Należy pamiętać, że Esperal jest całkowicie obojętny człowiekowi, o ile zachowuje on całkowitą trzeźwość. W przeciwnym razie może dojść do licznych i potencjalnie groźnych dla zdrowia objawów. Ich natężenie nie jest związane ze wcześniejszym postępowaniem alkoholika ani stopniem jego uzależnienia. Istotne jest zachowanie i postępowanie danej osoby po implantacji wszywki. Jeżeli alkoholik spożył stosunkowo niewielką dawkę alkoholu, chwilę od momentu rozpoczęcia picia odczuje on:
Przy większych ilościach może dojść do trwałego uszkodzenia narządów. Pojawia się np.:
Ponieważ wielu alkoholików boi się o własne życie, wolą zrezygnować z alkoholu, próbując uwolnić się z uzależnienia. Warto jednak pamiętać o wzmocnieniu jej działania poprzez inne oddziaływania lecznicze i terapeutyczne.
Kiedy warto wybrać wszywkę alkoholową?
Alkoholizm jest chorobą podstępną, która rozwija się powoli, nawet przez lata. Zawsze zaczyna się jednak od zwykłego, okazjonalnego picia, przez co jest trudny do rozpoznania i zdiagnozowania. Tym samym trudność sprawia rozpoznanie momentu, uznawanego za niepokojący. Zwyczajowo, mianem alkoholizmu określa się utracenie kontroli nad ilością i częstotliwością spożywania produktów alkoholowych. Należy mieć na uwadze, że między zdroworozsądkowym korzystaniem z alkoholu, jak i jego nadużywaniem jest bardzo cienka granica, przy czym u każdej osoby będzie ona nieco inna. Z tego powodu decyzję o momencie wykonania wszywki alkoholowej należy podjąć indywidualnie, ciężko jest określić, czy dana osoba już jest alkoholikiem, czy na razie jego zachowanie względem alkoholu jest ryzykowne.
Wrocław jest miejscem, gdzie pomoc alkoholikom jest łatwo dostępna. Należy jednak dokonać wszelkich starań, aby z szeregu ofert wybrać odpowiednie miejsce. Polecanym i zaufanym gabinetem jest https://esperalwroclaw.com/. Zatrudniani tam specjaliści od lat pomagają licznym osobom wyjść z uzależnienia, rozumiejąc ich potrzeby oraz starając się je rozwiązać. Wysoko wykwalifikowani i doświadczeni lekarze znają sposoby działania przeciwko uzależnieniom, potrafią w taki sposób rozmawiać z pacjentami, że mają oni poczucie komfortu, bezpieczeństwa i fachowej opieki.
Wszywka alkoholowa Esperal – opinie
Esperal w środowisku medycznym jak i terapeutycznym ma różne opinie. Niektóre osoby cenią jego działanie wymuszające abstynencję. Zdarza się, że po zastosowanej kuracji Esperalem byli na tyle silni, że wytrwali w swoich postanowieniach, trwając w trzeźwości. Z kolei u innych pacjentów sama świadomość tymczasowego oddziaływania Esperalu na metabolizm alkoholu powodował to, iż taka osoba odliczała dni do dezaktywacji substancji czynnej po to, aby się już bezpiecznie napić.
Tym samym znacznie korzystniej jest łączyć metodę awersyjną, jaką jest Esperal z innymi metodami, jak psychoterapia. Pomocne są również spotkania w grupach typu Anonimowi Alkoholicy. Warto również korzystać z indywidualnych sesji terapeutycznych.
Nawet jeżeli po zakończeniu terapii Esperalem dana osoba nie zaniechała swoich dawnych przyzwyczajeń i wróciła do picia, to należy pamiętać, że zarówno ona jak i jej najbliższa rodzina przez kilka miesięcy abstynencji alkoholika odzyskała pewien spokój. Może to stanowić fundament do dalszego leczenia. Należy jednak podkreślić, że Esperal warto traktować jako pomoc doraźną, a nie próbę całkowitego rozwiązania problemu.
Artykuł sponsorowany (bf)