Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nagradzaj nowocześnie i bezpiecznie. Poznaj Wirtualną Kartę Premiową

Wsparcie sprzedaży to w branży marketingowej naturalne działanie. Nawet najlepszy produkt czy oferta wymagają promocji. Grunt to dobrać odpowiednie narzędzia i motywujące nagrody. Jedną z nowoczesnych metod nagradzania jest Wirtualna Karta Premiowa. W jaki sposób funkcjonuje i dlaczego warto wykorzystać ją w akcjach marketingowych?

Wirtualna Karta Premiowa – czym jest i jak to działa?

Zacznijmy od wyjaśnienia – czym jest Wirtualna Karta Premiowa? To w pełni cyfrowa nagroda, która doskonale sprawdza się  w akcjach wsparcia sprzedaży takich jak konkursy, loterie, sprzedaże premiowe i inne promocje zarówno w sektorze B2B, jak i B2C. Wirtualna Karta Premiowa posiada wszystkie funkcjonalności   tradycyjnej karty przedpłaconej – posiada własny numer, kod CVC i datę ważności, ale znajduje się w telefonie. 

Co wyróżnia ją spośród innych nagród? Wirtualne Karty Premiowe zapewniają bezpieczeństwo w dwóch kluczowych wymiarach – dostarczenia i korzystania. Jest to szczególnie istotne w kontekście obecnej sytuacji epidemicznej. Karta, w postaci kodu dostępowego, trafia bezpośrednio na adres e-mail osoby nagrodzonej. Taka forma dystrybucji oszczędza czas i pieniądze, ponieważ eliminuje koszty logistyki, magazynowania oraz dostarczenia, a także wyklucza ryzyko zakażenia w przypadku kontaktów z innymi czy korzystania z gotówki. Aby skorzystać ze środków na karcie, wystarczy wejść na stronę lp.sodexo.pl/wirtualna i aktywować ją w kilku prostych krokach. 

Co ważne, w tym samym serwisie internetowym, można sprawdzić jej saldo, historię transakcji lub zablokować kartę. Jest to także rozwiązanie przyjazne środowisku – bez plastiku, bez pakowania i konfekcjonowania, bez klasycznej dystrybucji. Pozwala to ograniczyć do minimum ślad węglowy generowany podczas procesu produkcji, dostawy czy utylizacji tradycyjnej karty płatniczej. Wirtualna Karta Premiowa Sodexo jest nagrodą, która motywuje i angażuje klientów oraz partnerów w akcje wsparcia sprzedaży, bo może wspierać domowy budżet, co ma szczególne znaczenie w dobie pandemii.

Jednocześnie wirtualne karty zachowują pełną funkcjonalność swoich fizycznych odpowiedników – można nimi płacić zbliżeniowo, wykorzystując aplikacje Google Pay i Apple Pay zarówno  w sklepach stacjonarnych, jak i  w internecie, a także wypłacać gotówkę z bankomatu.

Wygodna nagroda – zadbaj o ich lojalność i motywację

Dlaczego warto wspierać działania marketingowe za pomocą nagród i programów partnerskich czy lojalnościowych? To nie tylko kwestia nagradzania klientów, którzy zdecydowali się skorzystać z oferty. W czasie pandemii w wielu branżach przedsiębiorcy zaczęli podchodzić do wydatków z większą ostrożnością. Rozważając kilka podobnych ofert, biorą pod uwagę również dodatkowe korzyści, jakie mogą wynikać ze współpracy z wybranym kontrahentem.

Tu właśnie zaczyna się rola programów lojalnościowych. W oczach klienta jest to dodatkowa korzyść wybranego produktu. Wirtualna Karta premiowa jeszcze bardziej motywuje do zakupu, ponieważ oferuje pełną swobodę wyboru nagrody. To użytkownik decyduje, w jaki sposób wykorzysta środki z otrzymanej nagrody.

Nowoczesne metody wsparcia sprzedaży – jakie działania warto podjąć?

Jakie działania warto podejmować w ramach wsparcia sprzedaży? Metody aktywizacji klientów można podzielić na krótko- i długoterminowe. Te pierwsze koncentrują się na zachęcaniu klientów i partnerów  do skorzystania z oferty czy zakupu produktów. Zalicza się do nich konkursy, loterie i promocje typu “buy & get”, a ich celem jest podniesienie wyników sprzedaży w krótkiej perspektywie czasowej. eVoucher lub karta premiowa stanowi w tej sytuacji dodatkową korzyść, która trafia do kupujących, którzy spełnili określone wcześniej warunki.  

W przypadku wsparcia długoterminowego bardziej niż na krótkofalowym wzroście sprzedaży, skupiamy się na budowaniu lojalności i długotrwałych relacji biznesowych. Podejmowane działania mają zachęcać klientów do wielokrotnych zakupów, ukazywać korzyści ze współpracy. Bazę do takich działań mogą stanowić karty premiowe, które można wielokrotnie doładowywać lub  programy partnerskie oferujące szeroki wybór nagród.

Podsumowując – Wirtualna Karta Premiowa to uniwersalne rozwiązanie, które oferuje zarówno swobodę użytkowania, jak i szerokie możliwości dostosowania do działań i strategii firmy. To ważny krok dla rozwoju firmy – nie tylko pod względem nowoczesnych rozwiązań, ale przede wszystkim budowania relacji i świadomości marki na rynku.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama