Nowy numer 30/2021 Archiwum

Trwać w Nim, aby czerpać siły

Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. J 15,4

J 15, 1-8

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami.

Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. J 15,4

Ewangelia z komentarzem. Trwać w Nim, aby czerpać siły
Gość Niedzielny

Trwać w Nim. Aby czerpać siły. Aby wydawać owoce. Aby nie pozwolić na uschnięcie. Aby żyć. Trwać w Nim. Bo nie jesteśmy samowystarczalni. Rozejrzyj się wokół. Wszystko do czegoś jest podłączone. Wszystko czymś jest napędzane. Wszystko jest czymś karmione. Wszystko, co żyje, kurczowo trzyma się i szuka tego, co daje życie. A Ty? Do czego jesteś podłączony? Co Cię napędza? Czym się karmisz? Czego tak kurczowo się trzymasz i za czym ciągle tak biegasz? Trwaj w Nim. Choć tego nie pojmujesz i wszyscy podpowiadają inaczej. Trwaj w Nim. Minione lata i wieki, minione pokolenia nie mogą się mylić: trwać w Nim – to żyć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama