Nowy numer 19/2021 Archiwum

Jaki prezent wybrać dla dziecka? Dobre rady

Często stajemy przed wyborem trafionego i robiącego wrażenie prezentu. Czegoś uniwersalnego, co może zadowolić prawie każde dziecko. Słuszną decyzją będzie umiejętne połączenie przyjemnego z pożytecznym – zabawy z edukacją – co sprawi, że dzieci będą chętniej uczyły się, zaangażują się w wykonywane czynności, a także będą miały mniej oporów względem nauki.

Co wybrać?

Podczas tej decyzji warto kierować się zainteresowaniami oraz pasjami pociechy, a także mieć na względzie bliskość relacji z nią. Innym ważnym elementem jest wielowymiarowość upominku. Dobrze jest mieć na uwadze, by podarunek nie służył wyłącznie zabawie, ale miał również cechy edukacyjne – sprzyjające rozwojowi dziecka. Wśród wielu możliwości dostępnych w salonach sprzedaży, centrach handlowych czy sklepach internetowych propozycją, która może sprostać wyzwaniu, jest konsola do gier wideo. Choć samo to określenie nie oddaje możliwości urządzenia. Obecnie sprzęt dostępny pod tą nazwą kryje w sobie prawdziwe centrum rozrywkowo-edukacyjne. Przykładem takiego urządzenia jest konsola nowej generacji Xbox Series S. Oprócz gier urządzenie oferuje dostęp do takich aplikacji jak Netflix, YouTube, przeglądarka internetowa czy odtwarzacz wideo. Wszystko to jest na wyciągnięcie ręki, z możliwością natychmiastowego przełączania się pomiędzy usługami.

Rozwiązanie idealne

Powszechną prawdą jest, iż sprzęt elektroniczny i jego odpowiedzialne, kreatywne wykorzystanie stanowią przyszłość dla naszych latorośli. Jak pokazują analizy Instytutu Badań Edukacyjnych, gry wideo mogą potencjalnie wpływać na rozwój dzieci . Konsola stanowi pomost pomiędzy drogimi komputerami a dostępem do olbrzymiego źródła informacji. Jednocześnie jest rozwiązaniem zdecydowanie bardziej przystępnym finansowo, zwłaszcza jeśli spojrzymy na wspomniany wcześniej Xbox Series S. Jest on aż o około 40 proc. tańszy od innych konsol najnowszej generacji dostępnych na rynku, nie mówiąc już o komputerach.

Mniejszy oznacza... lepszy

A skoro jesteśmy przy wielkościach. Urządzenie, które skrótowo wygodniej określać mianem XSS, jest najmniejszą konsolą od firmy Microsoft w historii. Od swojego dużego brata (Xbox Series X – przyp.) jest o 60 proc. mniejsza, sprawiając, że zajmuje bardzo mało miejsca w domu, a przy tym łatwo ją transportować.

Konsola Xbox Series S to jednak przede wszystkim pasjonująca przygoda w najwyższej jakości. Porywające gry wspierają zdolność logicznego myślenia, refleks, zręczność, rozbudzają wyobraźnię i pomysłowość dzieci. Każdy może wcielić się w rolę herosa, ulubionego sportowca, detektywa, zostać odkrywcą lub kierowcą sportowego bolidu, czy też dla odmiany poświęcić się uprawie wirtualnego ogrodu – możliwości nie znają granic.

Do tego należy dodać wciągające światy i scenariusze poszczególnych gier, jak i najwyższej jakości grafikę w rozdzielczości 4K! Oznacza to olbrzymi realizm, przyprawiający o gęsią skórkę. Na uwagę zwraca również krystaliczna jakość obrazu, naturalne oświetlenie scen, dokładne odwzorowanie kształtów, tekstur oraz faktur powierzchni, ale i szybsze ładowanie gier.

Ponadto, jeżeli w przeszłości obdarowany posiadał jedną z poprzednich konsol Xbox i kupował cyfrowe wersje gier z Microsoft Store, na nowym sprzęcie będą one wyglądały zdecydowanie lepiej. Jest to możliwe dzięki funkcji Smart Delivery. Polega ona na przystosowaniu wizualnej strony gry do możliwości najnowocześniejszej generacji konsol. Tym samym raz zakupiona gra będzie służyła na lata i w najlepszej możliwej wersji, bez konieczności kupowania jej ulepszonych wznowień.

Co więcej, z Xbox Series S nie zachodzi konieczność udawania się do sklepu i kupowania pudełkowych gier. Poprzez połączenie z Internetem wszystkie tytuły można nabyć w domowym zaciszu. Mało tego! Dzięki usłudze Xbox Game Pass (możliwej do nabycia osobno) użytkownik zyskuje dostęp do kilkuset produkcji, dostępnych do pobrania z sieci. Jest to wirtualna biblioteka gier na żądanie. Co istotne, wszystkie tytuły od Xbox Game Studios, a także szereg zewnętrznych, trafiają do wspomnianego abonamentu już w dniu swojej premiery. Dzięki temu nie trzeba kupować oddzielnie wielu gier – ich zatrzęsienie jest dostępne na wyciągnięcie ręki w ramach jednej, stałej, miesięcznej opłaty!

Wspominaliśmy już o przystępnej cenie XSS – wynoszącej zaledwie 1349 zł. Jednak urządzenie wraz z biblioteką Xbox Game Pass jest dostępne również w ofercie Xbox All Access, umożliwiającej zakup na raty, gdzie miesięczna opłata wynosi 109 zł. Po upływie 2-letniego okresu płatności konsola przechodzi na własność użytkownika, z możliwością przedłużenia abonamentu Xbox Game Pass.

Bezpieczna rozrywka

Granie jest dzisiaj bardzo popularną częścią zrównoważonego stylu życia. Xbox stwarza miejsce, w którym wszyscy mogą grać odpowiedzialnie, w określonych granicach. Konsola XSS oferuje ustawienia filtra rodzinnego, który pozwala określać czas gry, interakcje społeczne, wydatki w sieci i dostęp do zawartości dla osób dorosłych.

Umożliwia to aplikacja na telefony Xbox Family Settings, czyli proste narzędzie do zarządzania ustawieniami profilu, z którego korzystają dzieci. Rodzice otrzymują powiadomienia o prośbach kierowanych przez dziecko, na które mogą odpowiadać na bieżąco z urządzenia mobilnego. Mogą też zarządzać listą znajomych swojego dziecka. Aplikacja umożliwia również stworzenie grupy rodzinnej. Jest to bezpłatna usługa, pomagająca rodzinie pozostać w kontakcie i zwiększająca bezpieczeństwo dzieci podczas gry.

Na koniec pamiętajmy, że prezent jest dodatkiem. Najważniejsza jest wspólna więź i świętowanie wyjątkowych okazji.

Jaki prezent wybrać dla dziecka? Dobre rady

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama