Nowy numer 18/2021 Archiwum

Urlop w stylu slow w Borach Tucholskich

Notoryczne przemęczenie, ciągła praca i coraz to nowe obowiązki, mogą być istną katorgą. Jeśli miejskie życie daje Ci w kość to dobry moment, aby blokowiska zamienić na sielankową okolicę, wypełnioną majestatyczną przyrodą. To Twój moment, aby zwolnić... wziąć głęboki wdech i oddać się chwili relaksu w urokliwym miejscu.

Wiosna w Borach Tucholskich w stylu slow

Bory Tucholskie to niezwykły obszar lasów, pełen zapierających dech w piersiach sosen. Wypełniony ciszą, spokojem, niosący ukojenie i zachwycający swą piękną florą i fauną. Na tle innych borów, wyróżnia go dziewiczość, brak zniszczeń wywołanych gospodarczą działalnością człowieka oraz obecność wyjątkowych, niespotykanych roślin i zwierząt. Na uwagę zasługuje fakt, iż znajdziemy tam puszczę pierwotną, a właściwie jej fragmenty zachowane po dziś dzień. To niesamowita możliwość podróży w czasie, podczas której ukazują nam się spektakularne odcienie przyrody polskiej.

Odcięcie się od trudów miejskiego życia, świata przepełnionego technologią i powrót do sielankowych czasów, umieszczonych w samym centrum ogromnego lasu. Urlop w Borach Tucholskich, to idealny wybór dla osób spragnionych ciszy, spokoju, krótko mówiąc chcących przez chwilę zaznać ukojenia w slow life.

W samym centrum Borów Tucholskich, położonych w województwie kujawsko-pomorskim, odnajdujemy urokliwe miasteczko o nazwie Tleń. Ta wioska umieszczona jest w wyjątkowym miejscu, ze względu na pobliskie jezioro Mukrz, rzekę Wdę i jej dopływ - Prusinę. Znajdziemy w niej również dwa wyjątkowe dęby szypułkowe, określane jako pomniki przyrody, nawiązujące do ich długiego życia i ogromnego obwodu. Już widzę Was próbujących je objąć, otóż to nie takie łatwe! 

Butikowy pensjonat w Tleniu

W tym wyjątkowym miasteczku, swą historią sięgającym aż do średniowiecza, odnajdziemy luksusowy pensjonat, zapewniający wygodny sen i odpoczynek podczas naszego urlopu. Butikowy pensjonat  w Tleniu umieszczony w samym centrum sielankowej wsi, to wspaniały wybór na tegoroczny urlop.

Bez względu na to, czy podróżujesz w pojedynkę, czy w większej grupie, a może wraz ze swoimi pociechami, apartamenty pomieszczą każdego z Was. Zakwaterowanie to nie wszystko, istotnym elementem wyjazdu są posiłki opatrzone wysoką jakością wykonania i niezapomnianym smakiem. Naprzeciw wychodzi umieszczona w pensjonacie restauracja, oferująca proste i przepyszne potrawy, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym koneserom smaku. Świadczy o tym otrzymany w 2016 roku certyfikat Slow Food. Wyróżnienie zostało przyznane, jako docenienie potraw tradycyjnych, do których przygotowania wykorzystywane są regionalne produkty, dostarczane przez lokalnych dostawców. Sympatię tejże restauracji, wzbudza również fakt iż, jest możliwość wejścia do niej wraz ze swoim psem. Jakże moglibyśmy nie zabrać naszego pupila na tą pozamiejską wyprawę! To świetna sprawa i niesamowite udogodnienie, którym może się pochwalić omawiany pensjonat.

Na stronie internetowej Przystanku Tleń można sprawdzić ich całoroczną ofertę. Przede wszystkim, warto zobaczyć co szykują dla nas na okres wiosenny, kiedy cała przyroda w Borach Tucholskich budzi się do życia po mroźnej zimie.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama