Nowy numer 18/2021 Archiwum

Pielęgnacja skóry twarzy - jak zbudować swoją rutynę pielęgnacyjną?

Wspaniała skóra to nie tylko kwestia DNA - to tak naprawdę nasze codzienne nawyki mają duży wpływ na to, co widzimy w lustrze. Ale w zależności od tego, jakie opinie czytamy lub tego z kim się konsultujemy, istnieje oszałamiająca liczba opinii na temat wszystkiego. Od tego jak nawilżać, aż po: jak chronić się przed promieniami UV. Ostatecznie dbanie o skórę jest po prostu indywidualne. Oto, o czym należy pamiętać, aby uporządkować wszystkie informacje.

Wskazówki przed rozpoczęciem pielęgnacji skóry twarzy

Na początek musimy pomyśleć o naszej rutynie pielęgnacji skóry, jako procesu złożonego z trzech głównych etapów:

  • oczyszczanie
  • tonowanie
  • nawilżanie

Celem każdej rutyny pielęgnacji skóry twarzy jest dostrojenie cery, aby działała jak najlepiej, a także rozwiązywała problemy lub celowała w dowolne obszary, nad którymi chcemy popracować. W miarę jak nasza skóra potrzebuje zmian wraz z wiekiem, zmieniają się też produkty, z których powinniśmy korzystać. Najistotniejsze jest, aby te trzy kroki stały się naszym codziennym rytuałem, który wzmacnia naszą skórę.

Mimo, że nauka stojąca za różnymi produktami do pielęgnacji przeszła długą drogę, to nadal nie ma czegoś takiego jak natychmiastowe rozwiązanie. Za każdym razem potrzebujemy czasu, aby czerpać korzyści z zastosowanych działań. Wyniki skutecznej pielęgnacji skóry twarzy są widoczne tylko dzięki konsekwentnemu działaniu.

Więcej wskazówek dotyczących dbania o skórę przeczytasz na blogu https://sklep.femi.pl/pl/blog

 

Jak dbać o o twarz?
 

Oczyszczanie
Oczyszczanie skóry twarzy to nic innego jak mycie twarzy. Jest to najbardziej podstawowy i niezbędny krok każdej rutyny. Nasza skóra każdego dnia ma kontakt z zanieczyszczeniami środowiska, brudem i innymi czynnikami, które należy delikatnie usunąć. Skórę twarzy należy myć dwa razy dziennie, aby uniknąć zatykania porów i trądziku.

Ważne jest abyśmy znalazły odpowiedni środek do mycia twarzy. Idealna formuła odczyszcza skórę, nie usuwając z niej niezbędnych, zdrowych olejków. Peelingu złuszczającego powinniśmy używać raz w tygodniu, nie częściej.

Tonowanie

Wiele z nas może kojarzyć słowo "toner" z piekącymi środkami pochodzącymi z lat 80-90. Oryginał być produktem na bazie alkoholu, który służył do osuszenia tłustej cery i usuwania wszelkich pozostałości po oczyszczeniu skóry. Jednak dzisiejsze formuły mocno ewoluowały. Myślmy o nich jak o suplementach - te rzadkie płyny dostarczają dodatkowy zastrzyk składników odżywczych, pomagając innym produktom w naszej codziennej diecie lepiej się wchłaniać. Jednocześnie równoważą cerę.

Jakich składników szukać w tonikach:

Alfa i beta hydroksykwasy, które delikatnie usuwają martwe komórki naskórka
kwas hialuronowy, zwiększa nawilżenie oraz subtelnie leczy drobne zmarszczki
woda różana i zielona herbata, łagodzą podrażnienia i redukują zaczerwienienia
witamina E i C zwalczają codzienną ekspozycje na wolne rodniki
Tonik należy nakładać po oczyszczaniu, a przed nałożeniem czegokolwiek innego.

Wskazówka: Najskuteczniejsze jest nakładanie toniku czystymi rękami. Wystarczy wlać kilka kropli na dłoń, a następnie wmasować. Korzystanie z nasączonego waciku powoduje, że tracimy sporo produktu.

Nawilżanie
Najbardziej podstawową funkcją kremu nawilżającego jest oczywiście nawilżenie i zmiękczenie skóry. Zasadniczo środki nawilżające zapobiegają utracie wody przez zewnętrzne warstwy skóry Mogą również uzupełniać o naturalne oleje ochronne i inne elementy budulcowe skóry. Kremy nawilżające powinniśmy stosować przez cały rok, do każdego rodzaju skóry. Skóra w naturalny sposób traci zdolność do zatrzymywania wilgoci wraz z wiekiem. Codzienna pielęgnacja skóry twarzy może usunąć z powierzchni naturalne nawilżacze.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama