Nowy numer 14/2021 Archiwum

Deskorolka – jak wybrać najlepszą opcję dla siebie?

Jazda na deskorolce to sport uwielbiany przez miliony zarówno młodych, jak i starszych osób. Jaka deskorolka będzie dla nas najlepsza?

Jak zbudowana jest deskorolka?

Deskorolka składa się z kilku części. Najistotniejszy jest blat – główny element, na którym się staje. Zwykle pokryty jest papierem ściernym, inaczej też zwanym „gripem”, który ma za zadanie zmniejszyć ruchliwość stóp podczas poruszania się na desce. Trucki i kółka to część dająca możliwość jazdy. Najważniejsze jest to, aby były wykonane z dobrej jakości materiałów. Istotny jest także sposób przymocowania elementów za pomocą solidnych śrub. Deskorolki dzielą się na różne rodzaje. Istnieją warianty, które przeznaczone są do zróżnicowanych stylów jazdy. Każdy użytkownik zwraca także dużą uwagę na sam wygląd. Na rynku można dostać wiele modeli z nietuzinkowymi grafikami, ale te upiększone przez właściciela zawsze wyglądają najlepiej, a także podkreślają jego styl i charakter. 

Deskorolka deskorolce nierówna  

Deskorolki różnią się między sobą w głównej mierze pod względem kształtu, konstrukcji, napędu i przeznaczenia. Należy wybierać model dopasowany do stylu jazdy, jaki preferujemy oraz poziom zaawansowania. Można wyróżnić deski klasyczne, cruisery i longboardy, które są rodzajem deskorolek, wyróżniającym się na tle innych głównie wielkością. Często wybierane dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tym sprzętem, dzięki znacznie większej stabilności, która umożliwia zachowanie równowagi podczas jazdy. Popularne są także fiszki – niewielkie oraz najczęściej wykorzystywane do jazdy miejskiej. Deskorolki waveboard czy mountainboard to nieco bardziej zaawansowane urządzenia, do których używa się znacznie większej siły mięśni. Mountainboardy są przeznaczone do jazdy terenowej, poprzez użycie dużych, pompowanych kół. 

Jaką deskorolkę wybrać?

W sklepach znajdziemy tysiące deskorolek. Aby zainwestować w odpowiedni sprzęt, warto przeanalizować gdzie i jak będzie wykorzystywana deskorolka. Należy pamiętać także o tym, aby była dostosowana do naszych możliwości i poziomu jazdy. Kiedy już ten fakt będzie za nami, pozostaje jedynie wybrać deskę względem walorów estetycznych. Różnorakie kolory oraz wzory to cieszące oko rozwiązania opierające się w głównej mierze na standardach, jakie panują w środowisku skateboardowym. Są doprecyzowane w sposób, który ma trafić w gusta jak największej liczby odbiorców. Trzeba przyznać, że producenci niekiedy zachwycają pomysłowością!

Poznaj szeroką ofertę deskorolek na morele.net/kategoria/deskorolki-1347/. Znajdź odpowiednią dla siebie i ciesz się niesamowitymi doznaniami z jazdy. 

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama