Nowy numer 14/2021 Archiwum

Cierpisz na problemy ze snem? Winna może być niewłaściwa poduszka

Problemy ze snem mogą znacząco obniżyć jakość codziennego życia. Jeśli mamy problemy z zasypianiem lub budzimy się z obolałym karkiem czy kręgosłupem, poranki są trudnym momentem, pracujemy mało wydajnie i brakuje nam sił na obowiązki. Problemom tym może zaradzić dobrze dobrana poduszka, dająca odpowiednie podparcie.

Higiena snu

Spać dobrze nie oznacza wyłącznie przesypiania wystarczającej liczby godzin, to dużo bardziej złożone. Żeby sen dawał odpoczynek, niezwykle istotna jest jego jakość. Składają się na nią wszystkie rytuały związane z zasypianiem, ale również dobrze dobrana poduszka, materac oraz pościel. Wyłącznie w odpowiednich warunkach sen będzie  wystarczająco regenerujący, dlatego warto zrezygnować przed snem z ekranów emitujących niebieskie światło, a także zadbać o odpowiednią temperaturę i świeże powietrze w sypialni. 

Niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniego materaca, idealnie dopasowanego do ciężaru naszego ciała i ewentualnych problemów zdrowotnych. Warto zapoznać się z ofertą sklepu https://www.sleepmed.pl, która wyróżnia się materacami z możliwością dopasowania twardości do własnych potrzeb.  

Elementy niezbędne do lepszego snu

  • poduszka dająca odpowiednie podparcie głowie
  • wygodny materac o odpowiedniej twardości
  • wywietrzona sypialnia
  • unikanie ekranów telefonów i laptopów przed snem
  • niezbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu
  • oddychająca pościel z naturalnych materiałów
  • unikanie używek przed snem
  • unikanie spożywania ciężkostrawnych kolacji

Dobra poduszka, czyli jaka?

Odpowiednio dobrana poduszka jest bardzo ważna. Wie o tym każdy, kto boryka się z porannym bólem karku oraz męczącym uczuciem napięcia. Bardzo często zdarza się, że tym, co uniemożliwia nam odpowiedni nocny wypoczynek jest ból i napięcie, które utrudniają spokojny proces zasypiania, a także powodują nocne pobudki. Bardzo ważne, by podparcie głowy, karku i ramion było zaprojektowane w taki sposób, żeby zapewniało odpowiednią pozycję bez względu na to czy śpimy na boku, plecach czy brzuchu. Pozycja, którą przybiera nasze ciało powinna być anatomiczna, czyli w pełni naturalna. Dzięki podparciu mięśnie karku i ramion nie muszą napinać się i wykonywać w czasie snu niepotrzebnej pracy, mogą się całkowicie odprężyć i zregenerować. To dlatego po śnie na odpowiedniej poduszce budzimy się wyjątkowo wypoczęci. Wybierając poduszkę trzeba też pamiętać o tym, żeby była możliwie najbardziej higieniczna oraz odpowiednia dla alergików, powinna zatem mieć zdejmowany pokrowiec, który bez problemu można prać.

Poduszki Sleepmed

Poduszki Sleepmed występują w różnych wersjach, dzięki czemu każdy znajdzie najodpowiedniejszą dla siebie. Wszystkie wyróżniają się ergonomicznym kształtem, który utrzymuje głowę w idealnej pozycji. Wykonane są z bezpiecznej, higienicznej pianki i posiadają zdejmowane pokrowce, które mogą być prane w 60 stopniach. Zaprojektowano je w taki sposób, żeby umożliwiały swobodny przepływ powietrza. Wszystkie rodzaje poduszek Sleepmed obejrzeć można na stronie internetowej: https://www.sleepmed.pl/akcesoria/.

Dla osób, które prowadzą wyjątkowo stresujący tryb życia idealna może okazać się poduszka SleepMed Supreme Pillow, która poza ergonomicznym kształtem dodatkowo charakteryzuje się zawartością włókien węglowych eliminujących z powierzchni ciała ładunki elektryczne. Poduszka łagodzi napięcie i znacząco obniża poziom stresu, dzięki czemu rano budzimy się wypoczęci i pozytywnie nastawieni do rzeczywistości.  

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama