Nowy numer 9/2021 Archiwum

Brudy

Dzięki światłu na jaw wychodzą brudy dotąd skrzętnie zamiatane pod dywan, a na dachach rozgłaszane jest to, o czym niektórzy szeptali w zakrystiach.

Wczoraj, gdy po zimowym letargu moje okna zalały jaskrawe promienie słońca, okazało się, jak brudne mam szyby. Dotąd, we wszelkich odcieniach szaroburości, wyglądały na czyste. Siedziałem przybity wstrząsającymi wieściami płynącymi ze Szczecina i lekturą tekstów katolickich dziennikarzy, którzy niemal beatyfikowali tych, którzy dopuszczali się czynów, które ojciec Joachim Badeni nazywał wołającymi o pomstę do nieba, gdy nagle olśniło mnie. Przecież jeszcze kilka dni wcześniej, w półcieniach, przy zachmurzonym niebie nie było widać tych okiennych zacieków, brudów, mazów. Wyszły na światło dzienne dopiero dziś, gdy za szybami akcje słońca zaczęły gwałtownie wzrastać.

Gdy "naród kroczący w ciemności" widzi światłość wielką, na jaw wychodzą wszelkie jego brudy. Duch, gdy przychodzi, przekonuje nie tylko o Bożej miłości, ale i o grzechu i sądzie. W ostatnich miesiącach na jaw wychodzą kościelne brudy, dotąd skrzętnie zamiatane pod dywan.

Co to znaczy? Padło na nie światło. Na dachach rozgłaszane jest to, o czym niektórzy szeptali dotąd w zakrystiach.

Nie interesuje mnie źródło tych doniesień, to, kto rzucił na tę rzeczywistość snop światła i jakimi intencjami się kierował. Ważne jest, że informacje te są wiarygodne.

Katarzyna ze Sieny pisała, że gdy Jezus nie ma pod ręką przyjaciół, może posłużyć się przeciwnikami.

To trudny, ale błogosławiony proces. Tylko prawda wyzwala.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także