Nowy numer 8/2021 Archiwum

Od czego zacząć poszukiwania dietetyka? Praktyczny poradnik

Wiele osób wraz z początkiem roku podjęło wyzwanie „Nowy Rok – Nowy Ja”. W skład takich postanowień wchodzą bardzo często ćwiczenia uprawiane dwa/trzy razy w tygodniu oraz poprawa nawyków żywieniowych. Dzisiaj porozmawiamy nieco szerzej na temat tego drugiego elementu – diety.

Jak to jest z tą dietą?

Nie od dziś wiadomo, że wykonywanie zawodu związanego z ludzkim zdrowiem wymaga obszernego zaplecza wiedzy, którym bez dwóch zdań, charakteryzować się powinien wybierany przez nas specjalista. Dlaczego zatem tak często podejmujemy decyzję o samodzielnym wprowadzeniu zmian w naszych jadłospisach? Jest to bardzo proste.

Uważamy, że dieta jest czymś, nad czym zawsze będziemy panować samodzielnie. Dlaczego? Ponieważ większość potraw, które spożywamy czy to w domu, czy też poza nim, wykonywane jest przez nas osobiście. To My decydujemy o tym, co znajdzie się na naszym talerzu i chcemy mieć nad tym pełną kontrolę. Problem pojawia się jednak, jak już minie kilka dni/tygodni od momentu, kiedy zdecydowaliśmy się wyżej wymieniony krok, a nie nadal nie widzimy żadnych efektów, lub co jest jeszcze gorsze – nasz postęp idzie w całkiem odwrotną stronę. Zaczynamy wówczas myśleć nad powodem takiego obrotu sytuacji i zasięgamy pomocy w internecie.

Może się także okazać, że idzie nam całkiem nieźle, ale mamy kilka pytań do osób, które w temacie siedzą od bardzo dawna i chętnie udzielą nam pomocy. Rozejrzyj się po sieci, a znajdziesz miejsca, w których możesz zadawać pytania dietetykom!

Pierwsza styczność z terminem „Dietetyk”

Po sprawdzeniu większości for internetowych nt. zdrowego odżywiania decydujemy się na umówienie wizyty u dietetyka. Nie wiemy jednak, gdzie możemy znaleźć specjalistę, który pomoże nam w osiągnięciu wymarzonego celu. Przecież możemy cierpieć na przewlekłe choroby układu pokarmowego bądź mamy alergię na określone produkty.

Na początku przeglądać będziemy lokalną mapę w poszukiwaniu dietetycznych gabinetów, w których umówimy się na spotkanie. O ile w większych miastach nie będzie z tym problemu, to w przypadku tych mniejszych – już jest troszkę gorzej. Dodatkowo, dochodzi jeszcze specjalizacja danego dietetyka. Jeśli nasz przypadek odbiega nieco od zakresu wiedzy odnalezionej osoby – będziemy zmuszeni do dalszych poszukiwań.

Jak odnaleźć dietetyka dla siebie?

W dobie digitalizacji wszelkich usług, warto jest poszukać możliwości do współpracy z dietetykiem online. W gronie swoich znajomych na pewno masz kogoś, kto korzysta bądź korzystał z usług dietetyka. Podpytaj go, czy poleca usługi danego specjalisty i wpisz jego imię oraz nazwisko w wyszukiwarkę, z dopiskiem „dietetyk”. 

Jeśli jego najbliższy gabinet znajduje się daleko od Twojej lokalizacji – sprawdź, czy nie prowadzi konsultacji online! Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają ograniczony dostęp do usług dietetycznych w swoim mieście, bądź po prostu chcą odbyć taką wizytę w sposób najbardziej bezpieczny – z własnego domu.

Zewnętrzne narzędzia do współpracy z dietetykiem

Aktualnie w sieci można znaleźć mnóstwo rozwiązań, które ułatwiają nie tylko komunikację na kanale Pacjent-Dietetyk, ale także pozwalają łatwiej odnajdować specjalistów, na którym nam najbardziej zależy. 

Odpowiednio skonstruowana wyszukiwarka dietetyków jak np. dostępna na https://kcalmar.com/dietetycy/ usprawni proces poszukiwań, dzięki zaawansowanym filtrom oraz ustawieniom lokalizacji. Dodatkowo możesz także umówić wizytę bezpośrednio przez elektroniczny kalendarz, co pozwoli Ci kontynuować współpracę oraz komunikację całkowicie zdalnie. 

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama