Wiele osób wraz z początkiem roku podjęło wyzwanie „Nowy Rok – Nowy Ja”. W skład takich postanowień wchodzą bardzo często ćwiczenia uprawiane dwa/trzy razy w tygodniu oraz poprawa nawyków żywieniowych. Dzisiaj porozmawiamy nieco szerzej na temat tego drugiego elementu – diety.
Nie od dziś wiadomo, że wykonywanie zawodu związanego z ludzkim zdrowiem wymaga obszernego zaplecza wiedzy, którym bez dwóch zdań, charakteryzować się powinien wybierany przez nas specjalista. Dlaczego zatem tak często podejmujemy decyzję o samodzielnym wprowadzeniu zmian w naszych jadłospisach? Jest to bardzo proste.
Uważamy, że dieta jest czymś, nad czym zawsze będziemy panować samodzielnie. Dlaczego? Ponieważ większość potraw, które spożywamy czy to w domu, czy też poza nim, wykonywane jest przez nas osobiście. To My decydujemy o tym, co znajdzie się na naszym talerzu i chcemy mieć nad tym pełną kontrolę. Problem pojawia się jednak, jak już minie kilka dni/tygodni od momentu, kiedy zdecydowaliśmy się wyżej wymieniony krok, a nie nadal nie widzimy żadnych efektów, lub co jest jeszcze gorsze – nasz postęp idzie w całkiem odwrotną stronę. Zaczynamy wówczas myśleć nad powodem takiego obrotu sytuacji i zasięgamy pomocy w internecie.
Może się także okazać, że idzie nam całkiem nieźle, ale mamy kilka pytań do osób, które w temacie siedzą od bardzo dawna i chętnie udzielą nam pomocy. Rozejrzyj się po sieci, a znajdziesz miejsca, w których możesz zadawać pytania dietetykom!
Po sprawdzeniu większości for internetowych nt. zdrowego odżywiania decydujemy się na umówienie wizyty u dietetyka. Nie wiemy jednak, gdzie możemy znaleźć specjalistę, który pomoże nam w osiągnięciu wymarzonego celu. Przecież możemy cierpieć na przewlekłe choroby układu pokarmowego bądź mamy alergię na określone produkty.
Na początku przeglądać będziemy lokalną mapę w poszukiwaniu dietetycznych gabinetów, w których umówimy się na spotkanie. O ile w większych miastach nie będzie z tym problemu, to w przypadku tych mniejszych – już jest troszkę gorzej. Dodatkowo, dochodzi jeszcze specjalizacja danego dietetyka. Jeśli nasz przypadek odbiega nieco od zakresu wiedzy odnalezionej osoby – będziemy zmuszeni do dalszych poszukiwań.
W dobie digitalizacji wszelkich usług, warto jest poszukać możliwości do współpracy z dietetykiem online. W gronie swoich znajomych na pewno masz kogoś, kto korzysta bądź korzystał z usług dietetyka. Podpytaj go, czy poleca usługi danego specjalisty i wpisz jego imię oraz nazwisko w wyszukiwarkę, z dopiskiem „dietetyk”.
Jeśli jego najbliższy gabinet znajduje się daleko od Twojej lokalizacji – sprawdź, czy nie prowadzi konsultacji online! Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają ograniczony dostęp do usług dietetycznych w swoim mieście, bądź po prostu chcą odbyć taką wizytę w sposób najbardziej bezpieczny – z własnego domu.
Aktualnie w sieci można znaleźć mnóstwo rozwiązań, które ułatwiają nie tylko komunikację na kanale Pacjent-Dietetyk, ale także pozwalają łatwiej odnajdować specjalistów, na którym nam najbardziej zależy.
Odpowiednio skonstruowana wyszukiwarka dietetyków jak np. dostępna na https://kcalmar.com/dietetycy/ usprawni proces poszukiwań, dzięki zaawansowanym filtrom oraz ustawieniom lokalizacji. Dodatkowo możesz także umówić wizytę bezpośrednio przez elektroniczny kalendarz, co pozwoli Ci kontynuować współpracę oraz komunikację całkowicie zdalnie.
Artykuł sponsorowany
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się