Nowy numer 8/2021 Archiwum

Co kupić na chrzest? Idealne upominki na chrzciny!

Chrzest to wydarzenie o religijnym charakterze, które wymaga specjalnej oprawy. Wiele osób zastanawia się, jaki prezent podarować w tym dniu. Nie jest to łatwy wybór szczególnie, że obdarowanym jest niemowlę, a tradycja przemawia za wyborem dewocjonaliów bądź upominków o charakterze sentymentalnym. Sprawdź nasze propozycje prezentów na chrzest!

Złota biżuteria na chrzciny? Dlaczego nie!

Jeśli przymierzasz się do wyboru prezentu na chrzest, to warto pomyśleć o upominku, który przetrwa długie lata. Z tego też względu Twój wybór może paść na złotą biżuterię. Złoto to kruszec trwały i wartościowy. Jego cena wraz z upływem czasu nie powinna znacząco spać, a wręcz przeciwnie, może okazać się, że wzrośnie. Na chrzciny warto wybierać biżuterię nawiązującą do religii. Dobrym pomysłem będzie m.in. krzyżyk lub medalik z wizerunkiem świętych. Taki medalik można również ozdobić grawerem, chociażby dedykacją. Wówczas upominek nabierze jeszcze większej wartości dla obdarowanego. Choć biżuteria początkowo się nie przyda (niemowlę nie będzie nosić przecież złotego łańcuszka), to okaże się doskonałą pamiątką, którą można nosić niemal przez całe nastoletnie i dorosłe życie. Alternatywę dla łańcuszka stanowią dziecięce kolczyki ze złota lub bransoletka.

Pamiątki Chrztu Świętego

Zgodnie ze zwyczajem rodzice chrzestni w prezencie na chrzciny wręczają pamiątkę chrztu. Przeważnie jest to obrazek z wizerunkiem świętych, który można później powiesić w pokoju dziecięcym lub ustawić na półce. Obrazek może przedstawiać także anioła stróża. To symboliczny wybór, który świadczy o trosce. Również na takiej pamiątce znaleźć może się specjalna dedykacja. Razem z nią umieszcza się najczęściej również datę chrztu. Do wyboru są przeróżne pamiątki. Ciekawie prezentują się m.in. srebrne pamiątki w kształcie serca. Inny pomysł na pamiątkę to srebrna łyżeczka lub grzechotka, a nawet smoczek.

Oryginalny prezent na chrzciny

Cenisz sentymentalne prezenty? Szukasz czegoś bardziej unikalnego? Być może dobrym rozwiązaniem będzie pozytywka z grawerem. Pozytywka może być posrebrzana lub pozłacana, a nawet ozdobiona kryształkami lub cyrkoniami. Jej kojący dźwięk przypadnie do gustu najmłodszym, a w przyszłości stanie się także ulubioną zabawką. Jeszcze inna propozycja upominku na chrzciny to album na zdjęcia. Nic nie stanowi tak dobrej pamiątki jak rodzinne fotografie. Możesz wybrać album, który posiada specjalne miejsca na zapisanie kluczowych momentów z życia dziecka, np. pierwsze słowo czy stawianie pierwszych kroków.

Koperta z pieniędzmi - czy to dobre rozwiązanie?

Nie masz pomysłu na prezent na chrzest i rozważasz podarowanie gotówki? Z pewnością jest to jakieś wyjście. Warto jednak do koperty dołączyć choć drobną pamiątkę, np. wspomniany obrazek z wizerunkiem świętych. Chrzest to przecież wydarzenie o charakterze religijnym, dlatego wypada podkreślić jego symbolikę. Po latach nikt nie będzie pamiętać o wręczonej kopercie, a upominek pozostanie na dłużej. 

Chrzciny to ważne wydarzenie zarówno religijne, jak i rodzinne. Jego wymiar jest przede wszystkim duchowy, a nie materialny. Zadbaj zatem o odpowiednią pamiątkę tego dnia, która będzie niosła ze sobą również wspomnienia. Wybór dewocjonaliów pod tym względem jest bardzo szeroki. Prezent na chrzest możesz znaleźć także w salonie jubilerskim.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama