Nowy numer 3/2021 Archiwum

Archidiecezja. Metropolita katowicki zaprasza do „mikołajkowej” modlitwy za chore dzieci [zapowiedź]

Od kilku lat właśnie w dzień św. Mikołaja abp Wiktor Skworc modlił się w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II z młodymi pacjentami, ich rodzicami i personelem. Odwiedzał też chore dzieci i młodzież na kilku oddziałach Centrum.

W tym roku wspólna modlitwa nie jest możliwa ze względów na obowiązujące zarządzenia sanitarne. „Możliwa jest jednak zawsze duchowa bliskość, towarzyszenie i modlitwa wypowiedziana szczególnie Eucharystią” - podkreślił abp Skworc, zapowiadając Mszę św., którą odprawi w intencji chorych dzieci, leczonych aktualnie w katowickim Centrum w nadchodzącą niedzielę w katowickiej katedrze Chrystusa Króla o godz. 10.30.

„We wspomnienie św. Mikołaja, 6 grudnia, które w tym roku przypada w II Niedzielę Adwentu, chcemy wspólnie prosić o dary duchowe, w tym o łaskę zdrowia dla wszystkich dzieci, szczególnie chorych onkologicznie i cierpiących na inne schorzenia, zwłaszcza choroby uwarunkowane genetycznie o przewlekłym i ciężkim przebiegu. W duchu solidarności modlimy się za ich rodziców oraz za ich medycznych opiekunów” - czytamy w specjalnym zaproszeniu.

„Będziemy też pamiętać o wszystkich dzieciach i młodzieży przebywających na oddziałach onkologii, hematologii i chemioterapii oraz o pacjentach dziecięcej kardiochirurgii i o dzieciach chorujących na COVID-19” - zaznaczył metropolita katowicki. Ze szczególną prośbą zwrócił się ich zdrowych rówieśników, aby w dniu św. Mikołaja pomyśleli o swoich chorych kolegach i koleżankach i złożyli w ich intencji cenny podarunek osobistej i rodzinnej modlitwy.

Podkreślił również, że rodzicom, którzy towarzyszą chorym dzieciom, a także lekarzom i pielęgniarkom należy się szczególny szacunek i uznanie oraz szczere „Bóg zapłać”.

„Zapraszam całą wspólnotę wiernych archidiecezji katowickiej do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Mikołaja, św. Jana Pawła II i Aniołów Stróżów o łaskę powrotu do zdrowia dla chorych dzieci i młodzieży. Niech ta modlitwa będzie naszym darem w dzień św. Mikołaja dla tych, którzy pragną przezwyciężyć chorobę i cieszyć się zdrowym życiem wraz ze swoimi rodzicami i rówieśnikami” - zaapelował abp Wiktor Skworc.

ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej

Pełny tekst zaproszenia na następnej stronie:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama