Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jak zapakować prezent, żeby przetrwał transport?

Pakowanie prezentów to sztuka, która potrafi dawać wiele radości, zarówno dającym, jak i obdarowywanym. Pokazuje bowiem troskę oraz to, jak bardzo zależy nam drugim człowieku, nie tylko od święta. W dobie pandemii kontakty międzyludzkie są mocno ograniczane, stąd większość upominków przesyła się pocztą lub kurierem. Należy zatem nie tylko zapakować je w estetyczne pudełka, ale również zadbać o to, aby przetrwały w dobrej formie wysyłkę. Jak zatem zapakować pięknie i skutecznie każdą paczkę?

Pakowanie estetyczne – podstawowe zasady

Sposobów na piękne zapakowanie prezentów jest naprawdę wiele. Można wykorzystać wielobarwne pudełka lub torebki, do których wystarczy tylko włożyć dany przedmiot. Mieszczą się do nich upominki o mocno nieforemnych kształtach. Łatwo też w ten sposób zabezpieczyć większą ilość drobnych przedmiotów.

Inną opcją jest pakowanie w wielobarwne papiery lub folie. Tego typu rozwiązania wymagają jednak nieco więcej uwagi i zdolności manualnych. Sprawdzają się również najlepiej przy prezentach o regularnej formie, na przykład książkach lub przedmiotach w kartonowych opakowaniach.

Każde opakowania warto dodatkowo ozdobić. Można użyć do tego wstążek, kokardek oraz innych elementów – pięknie prezentują się wielobarwne liście, szyszki lub gałązki drzew iglastych.

Jak zabezpieczyć prezent na czas transportu?

Piękne opakowania ozdobne mają jedną, zasadniczą wadę. Nie stanowią wystarczającej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznym. Bardzo łatwo je uszkodzić, zagiąć lub potargać. Jeśli zatem chcemy wysłać upominek pocztą, trzeba zapakować go dodatkowo w praktyczne materiały pakowe.

Co warto wykorzystać? Szeroki wachlarz rozwiązań oferuje na przykład sklep e-Hurtownia-Opakowan.pl. Najlepiej wybrać praktyczne folie stretch, folie bąbelkowe i pudełka kartonowe.

Podstawowym materiałem jest wciąż folia bąbelkowa. Można zawinąć w nią rozmaite przedmioty, nawet te o mniej regularnej formie. Chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i wstrząsami, stanowiąc dobrą ochronę nawet dla bardzo delikatnych i kruchych przedmiotów.

Folię bąbelkową można również wykorzystać jako wypełniacz do pudełek kartonowych. Do takich opakowań da się włożyć niemal każdy upominek, zapakowany w dowolny sposób. Zadaniem wypełniacza jest uchronienie go przed przesuwaniem się we wnętrzu. W tej roli można zastosować wspomnianą już folię bąbelkową, skropak, a także zwykłe gazety. Dzięki nim każdy upominek dotrze do adresata w optymalnej kondycji, bez uszkodzeń mechanicznych.

Na koniec pozostało nam jeszcze powiedzieć kilka słów o folii stretch. Występuje ona w różnych wariantach barwnych. Przeźroczysta, najczęściej stosowana, tworzy cienką warstwę elastyczną, ciasno przywierającą do powierzchni zawijanego w nią przedmiotu. Z kolei wykorzystanie nieprzezroczystych folii czarnych lub niebieskich pozwala skutecznie ukryć zawartość paczki przed wzrokiem ciekawskich, niepowołanych osób. Stretch ten chroni zawartość przed działaniem wilgoci i przypadkowym zarysowaniem.

Niekiedy paczki zawija się jeszcze w zwykły, szary papier, stanowiący dodatkową warstwę ochronną. Podnosi on także walory estetyczne tak przygotowanej przesyłki.

Pakowanie prezentów – nie cena a serce i pamięć

Prezenty potrafią przynosić olbrzymią radość wszystkim zaangażowanym osobom. Warto jednak pamiętać o tym, że tak naprawdę przede wszystkim nie wartość materialna przedmiotu się liczy, a sama intencja i chęć podzielenia się radością z drugą osobą.

Czasami może to być prawdziwa drobnostka, produkt zakupiony za symboliczną kwotę. Ważne są bowiem intencje oraz ofiarowanie tego, co jest ważne dla obdarowywanego. Warto o tym pamiętać, zanim rzucimy się w wir przedświątecznych zakupów.

W tym kontekście pakowanie prezentów z troską i dbałością o estetyczny wygląd każdego pakunku nabiera zupełnie nowego znaczenia. Staje się bowiem wyrazem szacunku do drugiego człowieka oraz szansą na sprawienie mu dodatkowej radości. A to przecież właśnie nią chcemy się dzielić, gdy wręczamy naszym bliskim prezenty.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama