GN 42/2020 Archiwum

Czy wiesz, że na skutek chorób nowotworowych umiera około 10 milionów osób rocznie?

Dlatego właśnie powstał portal onkologiczny zwrotnikraka.pl, który jest kompendium wiedzy na temat tej ogólnoświatowej choroby.

Od 2012 roku tworzymy bazę informacji o nowotworach, przeznaczoną dla chorych, ich bliskich, opiekunów, lekarzy i całej służby zdrowia. Przedstawiamy zweryfikowane, wiarygodne i rzetelne dane, nieustannie aktualizowane i uzupełniane.

Czym dokładnie się zajmujemy?

Według Krajowego Rejestru Nowotworów w samej Polsce co roku przybywa 165 tysięcy zachorowań na raka, a 99 tysięcy cierpiących umiera. W porównaniu do innych krajów zachorowalność nie jest tak drastyczna, jednak śmiertelność okazuje się naprawdę wysoka.

Dlatego właśnie powstał portal onkologiczny zwrotnikraka.pl, który jest kompendium wiedzy na temat tej ogólnoświatowej choroby. Od 2012 roku tworzymy bazę informacji o nowotworach, przeznaczoną dla chorych, ich bliskich, opiekunów, lekarzy i całej służby zdrowia. Przedstawiamy zweryfikowane, wiarygodne i rzetelne dane, nieustannie aktualizowane i uzupełniane. Czym dokładnie się zajmujemy?

Zwrotnikraka.pl – wszystko o nowotworach w jednym miejscu

Nowotwór nie patrzy na wiek, majątek, status czy płeć. Nie dotyka jednej sprecyzowanej grupy. Walczy z nim 3-letnie dziecko, które jeszcze nie zaznało nawet szkolnych rozterek. Bogaty właściciel potężnej korporacji, planujący dalsze inwestycje, na które może mu zabraknąć czasu. Babcia czekająca na pierwszego wnuka. Portal zwrotnikraka.pl jest wsparciem właśnie dla takich osób, jak i ich bliskich, którzy chcą dowiedzieć się wszystkiego o nowotworach, diagnostyce i terapii.

Wiemy, że w Polsce jest niedoskonały i niedofinansowany system opieki onkologicznej. Nadmierna administracja, formalizm, niezwykle długi czas oczekiwania na badania, rozpoczęcie leczenia i drogie lekarstwa to codzienność wielu osób chorych na raka. Nie chcemy ich zostawić z bezsilnością, rozpaczą i frustracją samych. Jesteśmy po to, by wspierać i dawać nadzieję w postaci rzetelnej wiedzy opracowanej z lekarzami i znawcami różnych specjalizacji.

Zwrotnikraka.pl – czego się dowiesz z portalu?

Nowotwór to nie wyrok. Jeśli dobrze poznasz tego wroga, łatwiej będzie Ci walczyć o zdrowie. Dlatego zwrotnikraka.pl to portal podzielony na przejrzyste działy, takie jak:

  • Wsparcie – przeznaczone dla pacjenta, opiekuna, przedstawiamy też historie pacjentów onkologicznych, które niosą nadzieję,
  • Leczenie – w tej zakładce opisujemy metody terapii nowotworów, w tym chemioterapię, radioterapię, terapię celowaną oraz nowe sposoby leczenia,
  • Baza wiedzy – przybliżamy mnóstwo cennych informacji na temat objawów raka, wsparcia żywieniowego, seksu oraz innych ważnych aspektów życia w chorobach nowotworowych,
  • Nowotwory – opisujemy poszczególne rodzaje odmian raka, w tym płuc, piersi czy jelita grubego,
  • Antyrak – zakładka zawiera między innymi informacje o profilaktyce i diecie antynowotworowej,
  • Aktualności – czytelnicy mogą zapoznać się ze szczegółami na temat warsztatów, konferencji, spotkań, kampanii i akcji związanych z chorobami nowotworowymi.

Nieustannie rozbudowujemy portal o nowe zakładki i podstrony, by odbiorcy regularnie poszerzali swoją wiedzę. Zachęcamy też czytelników do aktywnej konwersacji na forum. Opowiadamy o tradycyjnych i niekonwencjonalnych metodach walki z chorobą. Te materiały pozwalają świadomie i aktywnie uczestniczyć w procesie leczenia. Zarówno chorym, jak i każdemu, kto chce być na bieżąco z onkologicznymi nowinami i aktualnościami.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama