Nowy numer 39/2020 Archiwum

FOTOWOLTAIKA - dlaczego się opłaca?

Pewnie nieraz zastanawialiście się, czy zmiana Twojego domu w małą elektrownię wymaga wielkich nakładów pieniężnych? Otóż obecnie dostępne są różne instrumenty finansowania w postaci dofinansowania i pozyskiwania środków z dopłat na różne odnawialne źródła energii.

Drodzy Czytelnicy!

 

Treścią dzisiejszego artykułu chciałbym Wam przybliżyć temat fotowoltaiki. Zapoznam Was z źródłem Odnawialnej Energii, która bierze się prosto z Słońca! Nauka doprowadziła nas do momentu w którym obecne źródła pozyskiwanej energii stają się nieEkonomiczne nie tylko dla środowiska, a również dla naszego domowego budżetu. Czy zdajesz sobie sprawę, że zakładając małą instalację, która składa się z 12 paneli fotowoltaicznych jesteś w stanie wyprodukować w swoim gospodarstwie domowym średnio 5 Kwh energii? - którą obecnie kupujesz w postaci spalonego węgla w elektrowni.

Analizując, że Twoja domowa elektrownia jest w stanie zaspokoić zużycie energii dla czteroosobowej rodziny, które szacuje się na poziomie 5000 kWh rocznie,przy obecnej cenie energii 0,71 zł za 1 kWh zużytej energii elektrycznej zapłacimy w ciągu roku: 3550 zł (5000 kWh * 0,71 zł/kWh).

Dobrze zaprojektowany system fotowoltaiczny powinien produkować średnio 900 kWh w ciągu roku z 1 kW zainstalowanego. Zatem mając instalację o mocy 5 kW produkcja systemu powinna wynieść około: 5 kW * 900 kWh = 4500 kWh . Teoretycznie system pozwoli na pokrycie 90% zapotrzebowania energetycznego czteroosobowego gospodarstwa domowego.

Rachunek za energię elektryczną wyniesie: 5000 kWh – 4500 kWh = 500 kWh. Finalnie poniesione koszty redukują się do: 355 zł ( 500 kWh * 0,71 zł/kWh).

UWAGA: Rzeczywista produkcja energii elektrycznej może być nieco wyższa lub niższa, w zależności od licznych czynników zewnętrznych takich jak warunki atmosferyczne (duże zachmurzenie lub brak chmur) lub też występowania zjawiska zacienienia modułów lub ich fragmentów.

Pewnie nieraz zastanawialiście się, czy zmiana Twojego domu w małą elektrownię wymaga wielkich nakładów pieniężnych? Otóż obecnie dostępne są różne instrumenty finansowania w postaci dofinansowania i pozyskiwania środków z dopłat na różne odnawialne źródła energii.

Pierwszym krokiem który pozwoli zyskać niezależność energetyczną jest produkcja prądu która daje oszczędność w postaci zmniejszenia rachunków nawet o 90% za pomocą własnej energii elektrycznej.

Takie rozwiązanie umożliwia zmianę systemu ogrzewania na Pompy Ciepła CWU. Odpowiednio dobrana pompa ciepła, staje się bardzo ekonomicznym rozwiązaniem które zapewni Ciepło Twojego Domu. Nieograniczone możliwości pozyskiwania energii, można wykorzystać w systemach klimatyzacji, które poprawią komfort życia w domu. Klimatyzacja została stworzona po to by w energooszczędny sposób kontrolować jakość powietrza znajdującego się w gospodarstwie domowym.

Więcej informacji na temat jak sfinansować i zainstalować instalację fotowoltaiczną znajdziecie Państwo na stronie PolEko.pl Aby umówić się na rozmowę z konsultantem zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego pod adresem Fotowoltaika.Poleko.pl

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama