Nowy numer 32/2020 Archiwum

Oszczędzaj w czasie zakupów!

Wiele osób przyznaje się do tego, że nie umie oszczędzać, wydaje za dużo pieniędzy na codziennych zakupach i nierozsądnie zarządza budżetem domowym.

Takie zachowanie oczywiście ma swoje konsekwencje i zazwyczaj skutkuje pustym portfelem na koniec miesiąca. Dodatkowo, jeśli nie posiadamy żadnych oszczędności, zaczynamy pożyczać pieniądze od znajomych. Po wypłacie oddajmy dług i dalej nierozważnie wydajemy pieniądze, co z kolei prowadzi do powtórzenia się sytuacji z poprzedniego miesiąca…
Dobrym sposobem, aby nieco przyoszczędzić jest korzystanie z atrakcyjnych promocji i rabatów. Czasami taki sam produkt będący w sprzedaży w dwóch innych sklepach znacząco różni się ceną (plus, minus kilka złotych). Ponadto wiele sklepów zachęca swoich konsumentów do zakupów poprzez oferowanie im dodatkowych korzyści np. sprzedaż produktu w takiej samej cenie, ale w większym opakowaniu lub z dodatkowym gratisem. Tego typu rozwiązania są bardzo przydatne dla wszystkich, a zwłaszcza powinny korzystać z nich osoby z ograniczonym budżetem domowym.

 

Z jakich promocji warto skorzystać?

Zazwyczaj najlepsze promocje oferują większe sklepy i duże hipermarkety. Promocja nie zawsze musi oznaczać czasową obniżkę ceny danego produktu. Czasami dużo oszczędzamy i zyskujemy, gdy posiadamy kartę stałego klienta. Na kartę zazwyczaj można zbierać punkty, które pozwalają obniżyć cenę lub bezgotówkowo zakupić produkt w przyszłości. Dodatkowo karta umożliwia dostęp do wszystkich promocji lojalnościowych (tylko dla klientów posiadających kartę). Ponadto na kartę stałego klienta często wbijane są bony zakupowe z okazji urodzin sklepu lub jubileuszu produktu. Tak, więc jeśli chcemy nieco przyoszczędzić powinniśmy zaopatrzyć się w karty stałego klienta do sklepów, w których najczęściej robimy zakupy.

Wiele zaoszczędzić możemy również kupując na wyprzedażach. Oczywiście takie rozwiązanie dotyczy tylko i wyłącznie produktów nie posiadających określonego terminu ważności np. odzież, obuwie, biżuteria itp. Tego typu promocje oferuje większość galerii handlowych, najczęściej wyprzedaże przeprowadzane są dwa razy w roku (po sezonie zimowym i po sezonie letnim), wówczas można zakupić wybrane produkty w wyjątkowo niskich cenach (obniżki nawet do -70%).

Jeśli chodzi o czasową obniżkę cen produktów, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z gazetek promocyjnych. Warto przeglądać zawsze najnowsze gazetki promocyjne dzięki temu nigdy nie przeoczymy atrakcyjnych dla nas rabatów i będziemy mieli szansę na uzupełnienie zapasów domowych w wyjątkowo korzystnej dla nas cenie. Przestudiowanie gazetek promocyjnych pozwala sprawdzić, jakie aktualnie obniżki cen przygotowały dla nas ulubione sieci sklepów, a także sprawnie zaplanować zakupy.

 

Gazetki promocyjne – zaplanowane, tańsze i szybsze zakupy

Korzystając z gazetek promocyjnych możemy dużo lepiej zaplanować swoje zakupy. Jeśli widzimy, że w naszym domu powoli kończy się cukier, ale w sumie wystarczy go jeszcze na kilka dni, a w gazetce promocyjnej umieszczona jest informacja o przyszłej promocji cukru, wówczas warto poczekać i kupić nawet większą ilość cukru, gdy będzie on dostępny w danej obniżce cenowej.Takie podejście pozwala nam dobrze zaplanować swoje zakupy i skupić się na konkretnych produktach (tylko tych, które są nam tak naprawdę potrzebne).

Przeglądając najnowsze gazetki promocyjne sklepów możemy sprawniej przygotować swoją listę zakupów na kolejny tydzień. Ulotki promocyjne to świetny sposób, aby w korzystnej cenie zrobić codzienne zakupy spożywcze, jak również uzupełnić swoje zapasy (produkty o długiej dacie przydatności do użycia). W czasie obniżek cenowych dobrze jest zaopatrzyć się w kosmetyki, środki higieniczne, czy też środki czystości, dzięki temu redukujemy późniejszą konieczność kupowania tych produktów w momencie, w którym ceny wrócą do poprzedniego poziomu.

Współcześnie gazetki promocyjne dostępne są w różnorodnych formach, nie musimy codziennie otwierać naszej skrzynki pocztowej lub iść do sklepu po nową gazetkę. Wystarczy, że włączymy serwis internetowy, który udostępnia najświeższe ulotki promocyjne różnych sieci sklepów. Wygodnie, bez wychodzenia z domu i w najbardziej dogodnym dla nas terminie zapoznamy się z aktualnymi promocjami, na których podstawie zaplanujemy oszczędne i rozsądne zakupy.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama