Nowy numer 18/2021 Archiwum

Jak odmawiać nowennę o pracę?

Niezależnie od wieku, posiadanego doświadczenia czy innych czynników, nigdy nie jest za późno, by pomodlić się o pomoc w kwestii nowej, lepszej pracy. W tym właśnie może pomóc nowenna o pracę do św. Josemarii Escrivy.

Rynek pracy nigdy nie był łatwym miejscem, a ze względu na panujące na nim warunki, wiele osób do dziś nie potrafi się na nim odnaleźć, pozostając zatrudnionym w dotychczasowym zakładzie bez szans na rozwój swojej kariery czy samego siebie. Problem ten dotyczy zarówno osób młodych, obytych – zdawać by się mogło – ze współczesnymi trendami w tej dziedzinie, jak i starszych. Niezależnie od wieku, posiadanego doświadczenia czy innych czynników, nigdy nie jest za późno, by pomodlić się o pomoc w kwestii nowej, lepszej pracy. W tym właśnie może pomóc nowenna o pracę do św. Josemarii Escrivy.

Przymusowe zwolnienie czy chęć zmiany pracy? W poszukiwaniu nowego stanowiska może pomóc nowenna o pracę.

W wyniku kryzysu ekonomicznego, który rozpoczął się na przełomie 2008 i 2009 roku, wiele osób, zwłaszcza na tych niższych stanowiskach, musiało pożegnać się z dotychczasowym miejscem zatrudnienia ze względu na wprowadzone cięcia w budżecie, które były konieczne do przetrwania danej firmy. Choć wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych za sprawą krachu na tamtejszej Giełdzie Papierów Wartościowych, to problem szybko okazał się globalny i szybko odbił się na jakości życia większości obywateli.

Konieczne było wprowadzenia oszczędności, co znacznie zahamowało wzrost gospodarczy i w konsekwencji pogorszyło stan wielu domowych budżetów w tym w Polsce. Wiele zdesperowanych osób, którym szybko nie udało się znaleźć pracy zastępczej, zaczęła pożyczać pieniądze, co było dobrym rozwiązaniem na chwilę, ale ostatecznie powodowało to więcej szkody niż pożytku. Dlatego wówczas dużą popularnością zaczęła cieszyć nowenna o pracę przygotowana przez św. Josemaria Escriva, patrona dobrej pracy i założyciela Opus Dei, który zmarł w 1975 roku.

Na różnego rodzaju forach internetowych czy w artykułach specjalistycznych znaleźć można przytoczone świadectwa osób, którym udało się wyszukać dobrze płatny etat, właśnie dzięki regularnemu odmawianiu nowenny o pracę według zaleceń św. Josemarii.

Dwa tygodnie po odmówieniu nowenny otrzymałam wymarzoną pracę – całkiem nieoczekiwanie, ponieważ składałam podania na nieco inne stanowisko. Ponieważ moja nowa praca łączy się z bardzo dużą odpowiedzialnością mam nadzieję, że nowenna w dalszym ciągu umożliwi mi odpowiedzialne i twórcze wykonywanie powierzonych mi zadań.

Wspomina Dominika, która dzięki nowennie o pracę znalazła nowe stanowisko w 2010 roku, czyli w trakcie trwania wspomnianego wcześniej kryzysu ekonomicznego. Choć od tamtego czasu minęła już dekada, to wiele osób dalej ma problem ze znalezieniem właściwej pracy, zwłaszcza dużych miastach, które oferują co prawda więcej możliwości, ale stawiają znacznie większe wymagania. Praca w Warszawie może wydawać się marzeniem, jednak ze względu na wyjątkową specyfikę tego miejsca warto skorzystać z wszelkiej możliwej pomocy, nawet tej boskiej.

Jak skutecznie i poprawnie odmawiać nowennę o pracę św. Josemarii Escrivy?

Modlitwa dostępna jest obecnie w wielu miejscach w Internecie, a także dodawana jest do wielu katolickich publikacji i pism, więc z samym jej znalezieniem nie powinno być większego problemu. Warto jednak zaznaczyć, że sama nowenna odmawiana jest w dwóch przypadkach: albo jeśli dana osoba szuka nowej pracy, albo jeśli chciałaby, żeby aktualne zadania były dobrze wykonane. Św. Escrivy podkreślał, że znalezienie pracy jest tak samo istotne, jak jej poprawne i skrupulatne wykonywanie, by okazać szacunek zarówno swojemu pracodawcy, jak i osobom, które będą korzystać z produktów końcowych.

Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, żeby po znalezieniu odpowiedniej pracy, odmawiać nowennę – św. Josemaria Escrivy przygotował warianty na oba przypadki. Nowennę o pracę odmawia się raz dziennie przez 9 dni i choć formuła na każdy dzień pozostaje ta sama, to słowa różnią się nieco, dlatego przy okazji codziennej porannej lub wieczornej modlitwy warto mieć przed oczami tekst, czy to wydrukowany na papierze, czy to w specjalnym pliku na smartfonie.

Dostępny jest również tekst modlitwy do samego świętego – po jego przeczytaniu odmawia się w kolejności Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu…

Nowenna o pracę to pomoc i szansa na uzyskanie wymarzonego stanowiska

Obecnie wiele gospodarek i rynków pracy również zmaga się z kryzysem ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Konferencja Episkopatu Polskiego już na początku tej trudnej sytuacji zachęcał do odmawiania Suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny”, by zażegnać to zagrożenie. Nowenna o pracę hiszpańskiego świętego to również modlitwa odmawiana z bardzo konkretnego powodu, dlatego w dobie masowych zwolnień i przymusowych urlopów również może być jedną z wielu składowych skutecznego szukania nowego miejsca zatrudnienia. W tym temacie warto również zdać się na porady ekspertów, o czym więcej można przeczytać w artykule: Poznaj 5 rad ekspertów jak odpowiedzieć na ofertę pracy.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama