Nowy numer 44/2020 Archiwum

Stulatek z Warszawy pokonał COVID-19

Stanisław Bigos to były partyzant i strażak. Nie poddał się groźnemu wirusowi. Dzisiaj, zdrowy, opuścił szpital.

Pan Stanisław COVID-19 przechodził z lekkimi objawami - gorączką i kaszlem. Jego organizm bardzo dobrze zareagował na leczenie. Dzisiaj opuścił Centralny Szpital Kliniczny MSWiA przy ul. Wołoskiej.

O stuletnim ozdrowieńcu z poinformowała Iwona Sołtys, rzecznik placówki. "Pan Stanisław Bigos, 100-letni ozdrowieniec z CSK @MSWiA_GOV_PL. Były partyzant i strażak. Panie Stanisławie, życzymy zdrowia, pogody ducha i sił" - napisała w poniedziałek na Twitterze Iwona Sołtys z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.

Stulatek jest pensjonariuszem Domu Aktywnego Seniora "Biały Bez" w Ruśćcu, w którym niedawno odkryto ognisko zakażenia koronawirusem.   Stulatek jest pensjonariuszem Domu Aktywnego Seniora "Biały Bez" w Ruśćcu, w którym niedawno odkryto ognisko zakażenia koronawirusem.
Iwona Sołtys

Pod wiadomością posypały się gratulacje i życzenia. Skomentował ją też wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży. "Super wiadomość z naszego szpitala! Pozdrowienia dla Pacjenta! Gratulacje dla Lekarzy!" - napisał (pisownia oryginalna).

Sam pan Stanisław na pożegnanie podziękował lekarzom i opiekującej się nim załodze. Został odwieziony do Domu Aktywnego Seniora "Biały Bez" w Ruśćcu, gdzie mieszka.

Dzisiaj do 2376 wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem na Mazowszu. Informację o 28 nowych przypadkach zachorowań podało Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował również o 8 kolejnych zgonach w województwie. Od początku epidemii z powodu koronawirusa na Mazowszu zmarły już 182 osoby.

Przybywa też ozdrowieńców. Wirusa pokonało 585 mieszkańców Mazowsza. Tylko dzisiaj drugi negatywny wynik badania pod kątem koronawirusa otrzymało 49 osób.

Jak informuje mazowiecki wojewódzki inspektor sanitarny w Warszawie, objętych kwarantanną domową jest prawie 7 tys. osób na Mazowszu, a izolacją domową - niemal 700. W izolatorium przebywają obecnie 2 osoby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest prawie 4 tys. osób, a hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia jest ok. 500 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama