Nowy numer 43/2020 Archiwum

Komendant gdańskiego szpitala zwolniony po nieprzyjęciu pacjentów z Covid-19

Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowało o natychmiastowym odwołaniu komendanta 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku, przemianowanego na szpital jednoimienny. Komandor Dariusz Juszczak stracił stanowisko po tym, jak odmówił przyjęcia pacjentów, pensjonariuszy DPS, zakażonych koronawirusem.

W piątek wieczorem 17 kwietnia komendant miał odmówić przyjęcia zakażonych koronawirusem pensjonariuszy domu pomocy społecznej.

Placówka mieści się kilkaset metrów od szpitala przy ul. Polanki. - Nieprzyjęcie chorych do 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku, szpitala jednoimiennego, dysponującego kadrą medyczną i pełnym wyposażeniem do leczenia pacjentów zakażonych COVID-19, uważam za sytuację niedopuszczalną, do której nie powinno dojść, ani też nie powinna powtórzyć się w przyszłości. Informację o tej sytuacji przekazałem panu ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi. Pan minister podjął natychmiastową decyzję o tym, żeby odwołać komendanta szpitala - poinformował Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Odwołany ze stanowiska kmdr Dariusz Juszczak tłumaczył w swoim oświadczeniu, że podjął decyzję, by pacjenci byli leczeni w izolacji, a nie w szpitalu. Zaznaczył, że gdyby stan kogoś z nich się pogorszył, od razu zostałby przyjęty do szpitala.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 15 mieszkańców DPS-u Polanki i u dwóch osób z personelu. Stan wszystkich zakażonych jest dobry. Obecnie w DPS przy ul. Polanki przebywa 60 pensjonariuszy i 12 osób personelu, które mają ujemny wynik testów na koronawirus.

W sobotę, 18 kwietnia pomorski sanepid poinformował o 18 przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. Łączni choruje na Pomorzu 207 osób, dwie zmarły, a wyzdrowiały 32 osoby.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama