GN 43/2020 Archiwum

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne cieszy się coraz większą popularnością

Trudno się temu dziwić, gdyż mimo konieczności poniesienia dodatkowych kosztów za rozwiązaniem tym przemawia wiele korzyści.

Wsparcie finansowe w przypadku problemów ze zdrowiem oraz pokrycie kosztów leczenia to tylko niektóre z nich. Co jeszcze wchodzi w zakres ubezpieczenia zdrowotnego?

Kto może skorzystać z prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego?

Opieka medyczna i wsparcie podczas leczenia są gwarantowane w ramach państwowego ubezpieczenia zdrowotnego. Jednak ci, którym zależy na dodatkowej pomocy na wypadek choroby lub uszczerbku na zdrowiu, powinni pomyśleć o wykupieniu prywatnej polisy.

Prywatna ubezpieczenie medyczne może być wykupione przez każdego. Jego zakres można dostosować do własnych potrzeb i oczekiwań. W szczególnie trudnej sytuacji życiowej może okazać się ono niezbędnym wsparciem finansowym.

Jaką pomoc obejmuje taka polisa?

Dodatkowe, prywatne ubezpieczenie zdrowotne może obejmować wybrany zakres ochrony. W zależności od jego wariantu można liczyć np. na:

  • pokrycie kosztów rehabilitacji i wizyt u specjalistów,
  • prywatną opiekę medyczną,
  • pokrycie wydatków związanych z leczeniem za granicą,
  • wsparcie finansowe w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu i niezdolności do pracy zarobkowej,
  • sfinansowanie badań specjalistycznych, laboratoryjnych, radiologicznych,
  • opłacenie pobytu w szpitalu.

Można także zdecydować się na polisę, która sfinansuje wizyty u stomatologa czy prowadzenie ciąży. Jednak to, jak szeroki zakres będzie miało prywatne ubezpieczenie zdrowotne, ma oczywiście wpływ na wysokość składki. O kosztach związanych z taką polisą można dowiedzieć się, wchodząc na stronę https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/ile-kosztuje-prywatne-ubezpieczenie-zdrowotne/.

Jakie korzyści wiążą się z wykupieniem polisy zdrowotnej w ramach prywatnego ubezpieczenia?

Prywatna polisa pozwala czuć się bezpiecznie. Skrupulatnie wybrany zakres ochrony ubezpieczeniowej stanowi swego rodzaju poduszkę powietrzną na wypadek niespodziewanych sytuacji związanych z problemami ze zdrowiem.

Jak powszechnie wiadomo, dostęp do usług medycznych objętych państwowym ubezpieczeniem zdrowotnym jest często utrudniony i ograniczony. Nawet ci, którzy pilnie potrzebują specjalistycznych konsultacji i badań, muszą czekać w długich kolejkach.

Pieniądze są też sporym problemem, kiedy choroba uniemożliwia pracę zarobkową. Ubezpieczeni w ramach prywatnej polisy nie muszą jednak obawiać się o środki finansowe na leczenie, opiekę medyczną i wizyty lekarskie. Zajmuje się tym ich ubezpieczyciel.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama