Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bp Leszkiewicz: Jak uczestniczysz we Mszy św.?

W ostatniej nauce rekolekcyjnej bp Leszek Leszkiewicz mówił o Eucharystii.

W ostatniej nauce rekolekcyjnej wygłoszonej 8 kwietnia w tarnowskiej katedrze bp Leszek Leszkiewicz mówił o uczestnictwie we Mszy św.

- Czy słowo Boże sprawia, że zaczynasz widzieć inaczej rzeczywistość, lepiej ją rozumiesz i pragniesz iść za natchnieniem Ducha? - pytał biskup. Zzachęcał do rozważania w ciągu dnia usłyszanego słowa na Mszy św., rozmawiania o tym, co się usłyszało w kościele w gronie rodziny.

Niemożność uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej i świątecznej powinna, zdaniem biskupa, zrodzić w nas pytanie, jak do tej pory ją przeżywaliśmy. - Módlmy się, by Bóg oddalił od nas pokusę zaliczania Mszy św., przeżywania jej byle jak. Wielu z nas cierpi z tego powodu, że nie może iść do kościoła na Mszę św. Pragnie w niej uczestniczyć, a nie może. Teraz jest czas, by zastanowić się nad tym, czym jest dla każdego z nas Msza św. - zapraszał do refleksji bp Leszkiewicz.

Właściwe uczestnictwo w Eucharystii musi prowadzić do ewangelizacji. - Ja nie mogę nie opowiadać innym o Jezusie! Z Eucharystii wynika ewangelizacja. Uczestnicząc w Mszy św. mamy obowiązek przyprowadzić kogoś do Jezusa. To jest sprawdzian naszego aktywnego udziału w spotkaniu z Jezusem we wspólnocie Kościoła - mówił bp Leszek.

"Msza św., jedność i ewangelizacja" bp L. Leszkiewicz - NAUKA 4 + Ewangelia / W.Środa [08.04.2020]
Diecezja Tarnowska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL