Nowy numer 22/2020 Archiwum

Kraków. Muzyka na Wielki Tydzień

Muzycy Orkiestry Opery Krakowskiej będą dawali krótkie koncerty bez publiczności, umieszczane w internecie. To kolejna inicjatywa kulturalna w czasie pandemii koronawirusa.

Recitale będą ukazywały się w sieci w czasie Wielkiego Tygodnia - od Wielkiej Środy 8 kwietnia do Wielkanocnego Poniedziałku 13 kwietnia. Będą publikowane codziennie o godz. 18.30, czyli w stałej porze spektakli i koncertów odbywających się w naszej operze. Znaleźć je będzie można na profilu facebookowym Opery Krakowskiej oraz na naszym oficjalnym kanale YouTube - poinformował Mateusz Ciupka z Opery Krakowskiej.

Koncerty z cyklu "Muzyka na Wielki Tydzień" będą miały charakter kameralny, nawiązujący do popularnego w XIX w. muzykowania domowego i salonowego. Będzie to niepowtarzalna okazja, by poznać bliżej muzyków orkiestry operowej, ukrytych zazwyczaj w trakcie spektakli w orkiestronie, w dole sceny.

- Będziemy mogli usłyszeć między innymi obu koncertmistrzów orkiestry - Pawła Wójtowicza i Swietłanę Białostocką - wraz z rodzinami, koncertmistrza sekcji basowej wiolonczelistę Radosława Bukałę, flecistę Wiesława Surułę, puzonistę Arkadiusza Bałę z rodziną, a także muzyczną rodzinę Kutników: Michała, Kristinę oraz ich dzieci Gabrysię i Piotra. Repertuar koncertów będzie bardzo zróżnicowany - od Jana Sebastiana Bacha po Belę Bartóka, od muzyki dawnej do piosenki ludowej - dodał M. Ciupka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama