Nowy numer 22/2020 Archiwum

Retransmisja Mszy świętej i kolejnej nauki rekolekcyjnej bp. Jacka Kicińskiego

Chociaż w archikatedrze ławki świecą pustkami, zapraszamy na retransmisję Mszy świętej o 18.30, a po niej nauki rekolekcyjnej, którą wygłosił wrocławski biskup pomocniczy.

Trwają rekolekcje pod hasłem: "Odnowić w sobie łaskę wiary". W poniedziałek, wtorek i środę konferencje po Mszy świętej wygłosi bp Jacek Kiciński CMF.

Zapraszamy na transmisję zarówno Eucharystii, jak i nauki rekolekcyjnej.

A pierwszą naukę rekolekcyjną można wysłuchać poniżej:

Bp Jacek skierował również specjalne słowo do archidiecezjan w czasie epidemii koronawirusa:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • teribelka
  31.03.2020 03:54
  Ojcze Biskupie, jak to ? Bóg jest z nami zawsze, tylko nie wtedy, gdy grzeszymy ? To my nie jesteśmy wtedy z Nim, ale gdyby to On się od nas odwrócił wtedy właśnie, gdy jesteśmy w grzechu, to byśmy przecież stoczyli się w nicość. To tylko On jest lekarstwem na nasz grzech, nikt inny nie może nas z grzechu wybawić - Rz 5, 6 - 8 "Chrystus bowiem umarł za nas, jako za grzeszników, w oznaczonym czasie, gdyśmy [jeszcze] byli bezsilni. A [nawet] za człowieka sprawiedliwego podejmuje się ktoś umrzeć tylko z największą trudnością. Chociaż może jeszcze za człowieka życzliwego odważyłby się ktoś ponieść śmierć. Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami". Mt 5, 45-46 "Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych."
  doceń 0
 • teribelka
  31.03.2020 23:53
  Następnego dnia - 31 marca - słowa Papieża Franciszka: „Ale istotą proroctwa jest właśnie to, że Jezus dla nas stał się grzechem. On nie zgrzeszył. Stał się grzechem. Jak mówi święty Piotr w swoim Liście: «On sam, w swoim ciele poniósł nasze grzechy na drzewo» (1 P 2,24). A kiedy patrzymy na krzyż, myślimy o Panu, który cierpi: to wszystko jest prawdą. Ale zatrzymujemy się, zanim dojdziemy do sedna tej prawdy: w tym momencie wydaje się, że Ty jesteś największym grzesznikiem, stałeś się grzechem. Wziął na siebie wszystkie nasze grzechy, unicestwił się aż do teraz. Krzyż, to prawda, to męka, to zemsta uczonych w Prawie, tych, którzy nie chcieli Jezusa: to wszystko jest prawdą. Ale prawdą, która pochodzi od Boga jest to, że przyszedł na świat, aby wziąć na siebie nasze grzechy tak bardzo, że stał się grzechem. Cały grzechem. Nasze grzechy są tam. Musimy przywyknąć do patrzenia na krzyż w tym świetle, które jest najprawdziwszym, światłem odkupienia. W Jezusie, który stał się grzechem, widzimy całkowitą klęskę Chrystusa. Nie udaje, że umiera, nie udaje, że nie cierpi, samotny, opuszczony… «Boże mój, czemuś Mnie opuścił?» (Mt 27, 45)” – przypomniał papież. link: https://pl.aleteia.org/2020/03/31/papiez-jezus-dla-nas-stal-sie-grzechem-nie-grzeszyl-stal-sie-grzechem-wideo/
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama