Nowy numer 23/2020 Archiwum

Bp Lityński prosi o duchową adopcję modlitewną lekarzy i pielęgniarek

- Teraz tej modlitwy bardzo potrzebują także znani nam lekarze i pielęgniarki. Niech dokona się osobista duchowa adopcja modlitewna konkretnych osób, które służą chorym - apeluje bp Lityński.

Dziś, podobnie jak w poprzednich dniach, księża i świeccy modlą się o godz. 20.30 na różańcu. Modlitwa różańcowa to odpowiedź na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – abp. Stanisława Gądeckiego, który 14 marca powiedział: „Osobiście każdego wieczora o godzinie 20.30 będę modlił się za Was na różańcu i o to samo proszę kapłanów w kościołach, a także Was wszystkich w Waszych domach. Trwajmy w modlitewnej jedności”.

Taka modlitwa co wieczór odbywa się oczywiście w kaplicy domu biskupiego w Zielonej Górze. – W nadzwyczajnej sytuacji dla Kościoła i ojczyzny proszę wszystkich diecezjan o modlitwę różańcową, codziennie o 20.30. Indywidualnie, a może rodzinnie w intencji ochrony przed koronawirusem – apeluje bp Tadeusz Lityński.

– Teraz tej modlitwy bardzo potrzebują także znani nam lekarze i pielęgniarki. Niech dokona się osobista duchowa adopcja modlitewna konkretnych osób, które służą chorym – dodał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Anonim (konto usunięte)
  18.03.2020 12:24
  Dziś to są dwie metody pomocy dla lekarzy - pierwsza to nie przysparzać im dodatkowej pracy, a druga na cito pomóc w uzupełnieniu braków w zaopatrzeniu.
  A po skończonej wojnie z wirusem trzeba w końcu doprowadzić do sytuacji, że praca lekarza, pielęgniarki czy ratownika medycznego, salowych, diagnostów będzie społecznie doceniona. Także materialnie.
  I każdego (w tym także polityka) który będzie chciał lekarzy wysłać w kamasze czy będzie opowiadał o pracy dla idei trzeba społecznie piętnować.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama