Nowy numer 23/2020 Archiwum

Pacjent "zero" wyzdrowiał

Bardzo dobre informacje napłynęły po godz. 18 ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Pierwszy pacjent w Polsce, u którego wykryto koronawirusa, wyzdrowiał.

- Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta "zero", które przyszły w dniu dzisiejszym, są NEGATYWNE‼️ A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym wypisać do domu - informuje szef oddziału zakaźnego zielonogórskiego szpitala lek. Jacek Smykał.

Przypomnijmy, że tzw. pacjent "zero" to pierwsza osoba w Polsce, u której zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.

W Szpitalu Uniwersyteckim przebywał ponad dwa tygodnie.

"Życzymy mu nie tylko dalszego zdrowia, ale również spokoju! Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu, do którego wszyscy wjechaliśmy!!!" - czytamy na profilu FB zielonogórskiej lecznicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Mat
  17.03.2020 20:15
  Co to znaczy wyzdrowial? Ponoć nie ma lekarstwa na tego virusa?
 • R123
  18.03.2020 02:32
  Lekarz powinien posługiwać się precyzyjnym językiem. To wcale nie jest pacjent "zero". Pacjent zero to taki, od którego zarazili się wszyscy następni. A tak się składa, że wiele osób zaraziło się za granicą w różnych krajach, a nie od tego pacjenat z Zielonej Góry.
  doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama