Nowy numer 21/2020 Archiwum

Pogrzeb śp. Pawła Królikowskiego - 5 marca w Warszawie

Uroczystościom pogrzebowym zmarłego aktora będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. Paweł Królikowski oraz jego żona byli członkami Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Warszawskiej.

Pogrzeb zmarłego w ubiegły czwartek aktora Pawła Królikowskiego odbędzie się 5 marca w warszawskim kościele seminaryjnym Wniebowzięcia NMP i św. Józefa, przy Krakowskim Przedmieściu 52/54.

Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11, a przewodniczyć jej będzie kard. Kazimierz Nycz. Po zakończeniu Eucharystii kondukt pogrzebowy przejedzie na Powązki Wojskowe.

Rodzina Pawła Królikowskiego poprosiła, żeby zamiast kwiatów wpłacić dobrowolne datki na leczenie Kamila Ziółkowskiego, podopiecznego Fundacji Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”.

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego, po długiej chorobie. Był wybitnym aktorem filmowym i teatralnym. 

Dwa lata temu, wraz z żoną Małgorzatą Ostrowską-Królikowską, został powołany do Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Warszawskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • wietrzyk11
    04.03.2020 22:51
    W "Ranczu" stworzył sympatyczną postać. Przykre jest zderzenie tej bajki dla dorosłych ze smutną rzeczywistością.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama