Nowy numer 23/2020 Archiwum

Profanacja kościoła w Końskich

Na ścianie świątyni pw. Chrystusa Odkupiciela w Końskich nieznani sprawcy namalowani satanistyczny symbol i napis.

O tym zdarzeniu poinformowano proboszcza po nabożeństwie z modlitwą o uwolnienie. - Na ścianie świątyni narysowano satanistyczny symbol "666" oraz napis "Ty jesteś Bóg". Od razu skojarzyliśmy tę profanację z nabożeństwem. Nie wykluczam, że do profanacji mogło dość w czasie ferii zimowych. W tym okresie młodzież miała dużo wolnego czasu. Nie słyszałem, by tu w okolicy byli jacyś sataniści. Ale profanacja jest faktem - mówi proboszcz ks. Artur Kowalczyk.

W najbliższym czasie odbędzie się w kościele nabożeństwo ekspiacyjne. - Trzeba się modlić za pogubionych ludzi, którzy szukają swojego miejsca na ziemi. Nie wykluczam, że ktoś dopuścił się tego czynu dla poklasku. Pokryliśmy napisy specjalną białą farbą, która ułatwi oczyszczenie ściany. Parafianie są bardzo oburzeni. Obiecali pomoc przy usunięciu napisu - wyjaśnia proboszcz.

Napis pokryto specjalną białą farbą, która ułatwi oczyszczenie ściany.   Napis pokryto specjalną białą farbą, która ułatwi oczyszczenie ściany.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Erich
    21.02.2020 00:17
    Ech, widziałem też wulgarne słowo na kościele gotyckim na Dolnym Śląsku. Co trzeba mieć w głowie, żeby pisać na ścianach kościoła...? Smutne, bardzo.
    doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama