Nowy numer 22/2020 Archiwum

Abby Johnson w Polsce. "Modlitwa przed klinikami aborcyjnymi i wsparcie kobiet są potężniejszym orężem, niż brutalne zdjęcia"

Z dyrektorki kliniki aborcyjnej Planned Parenthood w USA stała się obrończynią życia. Bo zobaczyła na USG dziecko zabijane w łonie matki. Abby Johnson, autorka książki "Nieplanowane" i bohaterka nakręconego na jej podstawie filmu, odwiedzi Sejm i 5 polskich miast.

Przyjazd Abby Johnson do Polski zbiega się z premierą jej nowej książki "Ściany wołać będą", w której swoimi doświadczeniami dzielą się byli pracownicy placówek aborcyjnych.

- Nasza fundacja pomogła ponad pół tysiącom osób opuścić dotychczasowe miejsca pracy, co w przypadku biznesu aborcyjnego nie jest proste - mówiła Amerykanka. - Pracownicy chcący z powodów etycznych opuścić kliniki aborcyjne są zastraszani, grozi im się procesami sądowymi, mają zakaz wypowiadania się na temat swojej pracy, a kiedy mimo wszystko decydują się odejść, dostają złe referencje, żeby utrudnić im znalezienie nowego zatrudnienia. Ja sama zostałam kiedyś pracownikiem roku, a kiedy opuszczałam klinikę, dowiedziałam się, że byłam pracownikiem okropnym.

Dzięki fundacji założonej przez Abby, osoby decydujące się na opuszczenie biznesu aborcyjnego mogą liczyć na wsparcie prawne, psychologiczne, duchowe oraz na pomoc w znalezieniu nowej pracy.

W Polsce Aby Johnson spotka się z mieszkańcami 5 miast. 15 lutego w Warszawie będzie gościem w Sejmie RP. Weźmie udział w posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

OTWARTE SPOTKANIA Z ABBY JOHNSON W POLSCE: 

Bydgoszcz - 11 lutego, 17.30, kościół św. Marka Ewangelisty, ul. Salezjańska 1

Kraków - Łagiewniki - 12 lutego, 17.15 sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Piła - 13 lutego, 17.30 kościół św. Jana Bosko, ul. Libelta 3

Rumia - 14 lutego, 17.30 sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych, ul NMP Wspomożenia Wiernych 1

Warszawa - 15 lutego, 17.30 bazylika Najświętszego Serca Jezusa, ul. Kawęczyńska 53.

 

 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • seitz
  11.02.2020 20:08
  Historia ta jest świetnie przedstawiona w filmie Nieplanowane, o którym mowa w artykule, a który warto zobaczyć. Modlitwa przyniosła skutek.
  doceń 5
 • ptyś
  12.02.2020 06:49
  Dlaczego GN używa Abby Johnson jak pałki i dzieli już i tak podzielony ruch Pro-life w Polsce? Modlitwy pod aborcyjnymi centrami są potrzebne. Ale to nie znaczy, że pikiety pokazujące brutalność aborcji nie są potrzebne. Tym bardziej, że w Polsce nie ma centrów aborcyjnych jak w USA tylko szpitale publiczne a stojący z plakatami pokojowo manifestują i nie stosują przemocy, jak niektórzy protestanci w USA. To nie są porównywalne sytuację. Abby mówi, że kobiety rezygnowały z zabicia dzieci pod wpływem wstrząsu, jakim był widok modlących. Jednymi wstrząśnie widok modlących innymi widok porozrywanych dzieci. Nic nie stoi na przeszkodzie modlitwie pod plakatami pokazującymi okrucieństwo aborcji. Czy może GN zacznie wkrótce zniechęcać do rozważania drogi krzyżowej lub tajemnic bolesnych różańca? Albo Pasji Gibsona - tam dopiero jest brutalnie! OBŁUDNICY! Niby troszczycie się o życie a tak naprawdę chcecie „dowalić” tym, z którymi się nie zgadzacie!
  doceń 3
 • Adavila
  15.02.2020 22:54
  Niestety, przynajmniej częściowo zgadzam się z @PTYŚ; bardzo nieładny tytuł; dodam jeszcze, że momentem przełomowym dla Abby był właśnie szokujący widok na USG podczas aborcji;
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama