Nowy numer 23/2020 Archiwum

Kard. Dziwisz: Oczekujemy, że zarzuty wobec bp. Szkodonia zostaną szybko wyjaśnione

"Sformułowane wobec bp. Szkodonia zarzuty boleśnie dotknęły wiele osób. Wszyscy oczekujemy, że zostaną one rzetelnie i szybko wyjaśnione" - pisze krakowski metropolita senior. Apeluje też o modlitwę w intencji Kościoła krakowskiego i wszystkich pokrzywdzonych w tej sprawie.

Publikujemy oświadczenie kard. Stanisława Dziwisza:

"Z głębokim zaniepokojeniem przyjąłem doniesienia prasowe dotyczące Księdza Biskupa Jana Szkodonia.

Z Księdzem Biskupem współpracowałem wiele lat jako Metropolita Krakowski. Postrzegałem go zawsze jako kapłana głębokiego życia wewnętrznego, modlitwy i wrażliwości na człowieka. Wiem, że wielu kapłanów i wiernych zawsze mogło liczyć na jego zrozumienie i wrażliwość kapłańską. 

Sformułowane wobec Księdza Biskupa zarzuty boleśnie dotknęły wiele osób, dla których Biskup Jan jest autorytetem, ojcem i przyjacielem. Wszyscy oczekujemy, że zostaną one rzetelnie i szybko wyjaśnione.

Modlę się w intencji Kościoła Krakowskiego i wszystkich pokrzywdzonych w tej sprawie. O tę modlitwę proszę każdego, komu leży na sercu poznanie prawdy.

Stanisław kard. Dziwisz

Kraków, 10 lutego 2020 r."

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • YNKAO
  11.02.2020 13:18
  Kościół to my katolicy, każdy grzech rani nas wszystkich. Szczególnie kapłani są atakowani przez moce zła,dlatego musimy się gorąco modlić za naszych kapłanów.Diabeł uderza w pasterza ,a owce się rozproszą. Co szczególnie dziś odczuwamy w mediach. Pismo Święte poucza nas ; kto podnosi rękę na pomazańca Bożego ściąga na siebie przekleństwo. Proszę Was katolików o mądrość serca i powściągliwość języka. Z serca pozdrawiam wszystkich.
  doceń 11
 • janek32
  11.02.2020 14:13
  "Zarzuty dotknęły wiele osób...". Nie czyn "księdza", nie molestowanie... bolesne są zarzuty. Jeszcze bardziej bolesne pewnie jest to, że sprawa wyszła na jaw. Nie udało się ukryć kolejnego przypadku.
  doceń 29
 • Anonim (konto usunięte)
  12.02.2020 08:47
  Warto też zweryfikować, co w danej sytuacji robiło otoczenie piętnastolatki. Dlaczego dopiero po 20 latach następuje jakaś reakcja, skoro naturalnym jest, że można było to wyjaśnić szybciej, gdyby otoczenia (rodzice, nauczyciele, katecheci) dało wiarę tej dziewczynie. Szczególnie, ze po dziecku przecież widać w zmianie zachowania że coś się dzieje złego.
  doceń 8
 • MichalMos
  12.02.2020 09:45
  MichalMos
  Ja też bardzo chciałbym, aby te smutne zarzuty były jak najszybciej wyjaśnione, jeśli nie po prostu oddalone. Z jednej strony narastające zjawisko pedofilii wśród księży, mocno nadszarpnęło moje zaufanie do kleru, z drugiej strony...przyznam...miałem kiedyś przyjemność widzieć właśnie bpa Jana i...uwierzcie mi, w jego zachowaniu nie widziałem nic, co by wskazywało na jego takie skłonności. Zawierzam sprawę trybunałowi papieskiemu i czekam na jego rozstrzygnięcie. Ale moim zdaniem on jest niewinny.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama