Nowy numer 15/2020 Archiwum

Bp Jan Szkodoń: Przedstawione mi oskarżenia są nieprawdą

Oświadczenie biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej wydane w związku z zapowiadaną na 10 lutego publikacją "Gazety Wyborczej".

"W obliczu zapowiadanych doniesień medialnych na temat mojej osoby, pragnę przekazać, że zostałem przez Nuncjusza Apostolskiego w Polsce poinformowany o wszczęciu wobec mnie postępowania, które jest przewidziane prawem kanonicznym, oraz że zostały podjęte czynności i decyzje wynikające z norm wewnątrzkościelnych dotyczących biskupa.

Ponieważ przedmiotem postępowań ma być w pierwszej kolejności ustalenie prawdy w zakresie oskarżeń mnie dotyczących, nie mogę udzielać żadnych informacji w tej sprawie.

Stanowczo oświadczam, że przedstawione mi oskarżenia są nieprawdą oraz że godzą w moje dobre imię, którego zamierzam bronić. Do czasu wyjaśnienia sprawy, nie będę podejmował żadnej pracy duszpasterskiej.

Proszę o modlitwę w intencji Kościoła oraz o szybkie poznanie pełnej prawdy.

Bp Jan Szkodoń"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

 • magdale
  10.02.2020 20:45
  Droga AnnoEwo, jak wielki musi być w tobie ból, złość na zaistniałą sytuację i na swoją bezsilność. Nie umiem nic doradzić. Jako osoba głęboko wierząca na pewno powierzasz swe rany Jezusowi. Też jestem mocno poranioną osobą, nie będę tu o tym opowiadać. Też zgadzałam się na zło, nie widziałam wyjścia z niektórych sytuacji. Osobiście nie wierzę w sprawiedliwość na ziemi, patrzmy na to w sposób duchowy, to diabelska robota, i choć szatan został pokonany, ci, którzy zatajają swe grzechy, postępują świętokradzko, szydzą z osób szczerych, może nieco naiwnych i słabszych psychicznie, dostają w jakimś sensie od złego ochronę, by dalej mogli postępować według ciała, myślę, że jedynie modlitwa i ofiara w intencji nawrócenia sprawców zgorszeń, może przynieść dobre owoce, ale nie wiemy kiedy... Nie mam na myśli ludzi kościoła, w każdym razie nie tylko ludzi kościoła... W moim przypadku Bóg uchronił mnie od większych ran zadanych przez księży, ale zadrapania otrzymałam, tak , samą siebie obwiniam i nie umiem nawet do końca stwierdzić czy to mnie się coś wydawało, czy rzeczywiście ktoś przekroczył cienką granicę.
 • Tomaszszcz
  10.02.2020 21:12
  Pani AnnaEwa jest bardzo odwazna! Tu az tyle o sobie powiedziec to wielka odwaga!
  doceń 7
 • podajnik
  11.02.2020 18:32
  Panie Tomaszszcz niech pan daruje swoją naiwność bo być może z własnego bólu i rozgoryczenia w ramiona złemu się pan rzuci.
  Nick z którym pan rozmawia istnieje tu na forum zaledwie od kilkunastu dni i aż razi sztucznością. Sam Pan wie.
  Żaden normalny człowiek posiadający poczucie wstydu nie otwiera się w taki sposób przed nieznajomymi jak EwaAnna ze swoimi historiami, a jeśli zaszły opisywane jakże niewiarygodne przez nią przypadki to czekamy na konkrety, data, nazwa powiatu jeśli nie miejscowości, które mogłyby cokolwiek uwiarygodnić te niestworzone historie rzucane z rękawa.
  Niniejszym każdy z nas ma obowiązek zgłosić do prokuratury to co tutaj usłyszał, w końcu weszliśmy w posiadanie informacji noszących znamiona przestępstwa.
  W prokuraturze okaże się czy niejaka EwaAnna jest tym za kogo się podaje.
  Niech Pan nie wylewa swojego żalu tak niepewnej anonimowej osobie.
  Bo wygląda to jak słynna metoda Na Wnuczka, a Pan dość w życiu przeszedł.
  Pozdrawiam Pana serdecznie.
 • Tomaszszcz
  11.02.2020 19:11
  Panie podajnik a skad Pan wie ze w zyciu dośc przeszedlem? napisalem gdzie i do kogo moze ta Pani zwrócić sis o pomoc tak dla siebie jak i Jej kolezanek. A co do zgloszenia do prokuratury to nie mamy zadnych ani podstaw ani danych w tym imienia i nazwiska oraz adresu tej Pani. Nie rozumiem stwierdzenia- czemu w ramiona złego mam sie rzucic. Moze Pan to wyjasnić? dziekuje.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama