Nowy numer 21/2020 Archiwum

Katowice. Posiedzenie komisji dyscyplinarnej w sprawie prof. Budzyńskiej odroczone

Po ponad pięciu godzinach przesłuchań prace komisji zostały odroczone. Kolejne posiedzenie odbędzie się 13 marca o godz. 10.

Nie ma decyzji w sprawie profesor Ewy Budzyńskiej. Po prawie pięciu godzinach posiedzenia Komisji Dyscyplinarnej Uniwersytetu Śląskiego rozprawa została odroczona. Poinformował o tym rzecznik uczelni Jacek Szymik-Kozaczko:

Sama profesor Budzyńska nie chciała komentować postępowania komisji przed jego definitywnym zakończeniem.

Przypomnijmy, rzecznik dyscyplinarny Uniwersytetu Śląskiego zażądał dyscyplinarnej nagany dla profesor Budzyńskiej po tym, jak dwanaścioro studentów oskarżyło ją o homofobię i nietolerancję. Kontrowersje wśród studentów wywołały tezy głoszone przez profesor na wykładach, wskazujące, m.in. że podstawą rodziny jest związek kobiety i mężczyzny oraz negujące aborcję i eutanazję.

W obronie profesor Budzyńskiej do rektora uczelni wpłynęła petycja podpisana przez ponad 33 tys. osób. W obronie profesor stanął też metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Więcej o sprawie prof. Ewy Budzyńskiej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • giles
  31.01.2020 18:44
  cytuje za oko.press Uczelnia rozpoczęła postępowanie wyjaśniające, a potem skierowała sprawę do rzecznika dyscyplinarnego. Rzecznik uznał, że wykładowczyni powinna zostać ukarana naganą, m.in. za to, że: „formułowała wypowiedzi w oparciu o własny, narzucany studentom, światopogląd o charakterze wartościującym, stanowiące przejaw braku tolerancji wobec grup społecznych i ludzi o odmiennym światopoglądzie,

  nacechowane wobec nich co najmniej niechęcią, w szczególności wypowiedzi homofobiczne, wyrażające dyskryminację wyznaniową, krytyczne wobec wyborów życiowych kobiet dotyczących m.in. przerywania ciąży”.
 • giles
  31.01.2020 18:47
  we wszystkich katolickich w europie (wlochy, francja, hiszpania, irlandia, niemcy) uczelnia zareagowalaby identycznie.
 • Tomaszszcz
  31.01.2020 18:56
  Giles ateista i lewak, taki dremor lub tomaszln i wszystko jasne!
 • seitz
  01.02.2020 07:04
  Jedni i drudzy są nietolerancyjni z tym, że prawica nie toleruje zła, co jest dobre, a lewica nie toleruje dobra co jest złe.
  Za kilkanaście lat gdy minie moda na lewicowe teorie to będziemy się śmiać z pojęć takich jak LGBTQWERTY+ podobnie jak dziś śmiejemy się z innych utopijnych marksistowskich haseł typu "Kułaki precz do kołchozu".
  doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama