Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ukarani za zakłócenie Różańca

Sąd Okręgowy we Wrocławiu, podobnie jak wcześniej Sąd Rejonowy, orzekł winę Marty Lempart, lewicowej aktywistki i organizatorki czarnych protestów oraz Marcina Murzyńskiego, aktywisty Komitetu Obrony Demokracji. Oskarżeni zakłócili 12 sierpnia 2017 r. różaniec o Odnowę Moralną Narodu Polskiego, który miał miejsce przy wrocławskim pręgierzu.

Sprawcy mają zapłacić odpowiednio po 300 i 200 zł grzywny oraz koszty sądowe.

Sąd na podstawie policyjnych nagrań orzekł, iż okrzyki oskarżonych m.in. "Gdzie macie krzyż?", nagłośnione dodatkowo przez megafon, były ironiczne i prowokowały uczestników modlitwy.

Sąd nie dał wiary apelacji obrońcy, w której chciał udowodnić, że zgromadzenie Fundacji Pro - Prawo do Życia było wymierzone w utrudnianie zbiórki podpisów pod pro-aborcyjnym projektem ustawy. Warto zaznaczyć, że zbieranie podpisów było zgłoszone w czasie od 8.00 do 20.00 i odbywało się na przestrzeni kilku ulic w centrum Wrocławia, a zgromadzenie różańcowe trwało 1,5 godziny i było w formie stacjonarnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama