Nowy numer 43/2020 Archiwum

Obecny!

Możesz pić kawę i być całkowicie zanurzonym w Bożej obecności. W kinie, Lublinie, metrze i swetrze.

Ojciec Stanisław Jarosz, góral spod Gubałówki jadąc samochodem szeptał nad kierownicą: „Panie Jezu Chryste, synu Boga żywego zmiłuj się nade mną grzesznikiem”, „Panie Jezu Chryste, synu Boga…”. Podjeżdżał na stację benzynową, gdy nagle jakiś facet bezczelnie zajechał mu drogę i wepchał się pod dystrybutor. Krewki paulin nie wytrzymał, otworzył okno samochodu i chcąc dosadnie wyrazić swe najgłębsze oburzenie ryknął na cały głos: „Panie Jezu, Chryste Synu Boga żywego…’’’. 

„Zrobiło mi się głupio i szybko odjechałem – śmieje się dziś – Jak widać ta modlitwa wchodzi w krew!”. 

Modlitwa Jezusowa bardzo pomaga mi trwać w Bożej obecności. Pielęgnowany przez chrześcijański Wschód szept jest lekarstwem na zabieganie, rozproszenie, zawirowania. Pomaga mi uświadomić sobie, że jestem z Nim nieustannie on line. Święty Jan Klimak podpowiadał: „Powtarzanie tego zdania otworzy w końcu twe serce na obecność samego Boga. Uderz twego przeciwnika imieniem Jezusa; na ziemi w niebie nie uświadczysz bowiem równie potężnej broni”.

„Nieustannie się módlcie” – proponował św. Paweł. To w ogóle możliwe?

‒ Tak! Dlaczego? Bo tak jest napisane w Słowie Bożym, a konkretny do bólu św. Paweł nie bawił się w metafory.  ‒ opowiadał mi o. Radosław Rafał ‒ Można pić kawę i być całkowicie zanurzonym w Bożej obecności. Jezus uświęcił swą Obecnością wszystko, zabierał demonowi teren, który ten sobie przywłaszczył. Jeśli będziesz trwał w Bożej obecności, to wchodząc do kawiarni możesz przemienić ludzi czy uświęcać atmosferę sali. Nawet bez słów.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także