Flawian Krawczyk mistrzem Europy w szachach

Młody szachista z Tarnowskich Gór Flawian Krawczyk został mistrzem Europy szkół w szachach błyskawicznych.

Jest uczniem tarnogórskiej Szkoły Podstawowej nr 15 im. Gwarków Tarnogórskich i należy do klubu szachowego „Strzybniczanka” Tarnowskie Góry.

Turniej szachów błyskawicznych był częścią szkolnych mistrzostw Europy Szkół w szachach klasycznych, które odbyły się od 30 maja do 8 czerwca w Rumunii.

Flawian Krawczyk był najlepszy w kategorii wiekowej do 11 lat. Zaczynając z 8. pozycji listy startowej, wygrał wszystkie partie. Tym samym zdobył złoty medal i tytuł mistrza Europy szkół 2019 w tej grupie wiekowej.

W turnieju szachów klasycznych zajął VII miejsce na 52 startujących zawodników z całej Europy, a do brązowego medalu brakowało mu jedynie 0,5 punktu.