Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ksiądz dźgnięty nożem w drodze na poranną Mszę świętą

Wrocławski kapłan w drodze na poranną Mszę świętą został zaatakowany przez napastnika i dźgnięty nożem. Obecnie przebywa w szpitalu. Prosimy o modlitwę.

Chodzi o ks. dr. Ireneusza Bakalarczyka, kierownika notariatu wrocławskiej kurii i duszpasterza Duszpasterstwa Wiernych Tradycji Łacińskiej. W poniedziałek o poranku zmierzał on na Mszę świętą do kościoła NMP na Piasku we Wrocławiu i został zaczepiony przez 57-latka, a po chwili brutalnie zaatakowany. Mężczyzna zadał jeden cios nożem w okolicach brzucha i klatki piersiowej.

Msza święta dla wiernych tradycji łacińskiej została odprawiona przez innego kapłana już w intencji rannego ks. Bakalarczyka, który trafił do szpitala.

Najnowsze informacje o stanie zdrowia kapłana znajdziecie tutaj:

Na temat tego brutalnego ataku wypowiedział się już abp Józef Kupny


A także ks. Rafał Kowalski, rzecznik kurii wrocławskiej:

- Lekarze potwierdzają, że stan księdza jest stabilny. Znajdował się na oddziale ratunkowym. Ma uraz w okolicach klatki piersiowej - mówi nam Monika Kowalska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Jak informuje policja dolnośląska, sprawca został niedługo po zdarzeniu zatrzymany przez przechodniów. Powody ataku są na razie nieznane.

Prosimy o modlitwę za księdza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama