Nowy numer 42/2019 Archiwum

Szpital w Skwierzynie nielegalnie utylizował ciała poronionych dzieci?

Gorzowska prokuratura rejonowa wszczęła śledztwo ws. znieważenia zwłok i szczątków ludzkich. Ma ono wyjaśnić, czy szpital w Skwierzynie zamiast przekazywać ciała poronionych dzieci do pochówku, nielegalnie je utylizował – poinformował prokurator Andrzej Bogacz z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia tego przestępstwa złożył właściciel jednego z zakładów pogrzebowych w Skwierzynie, który miał wcześniej umowę z miejscowym szpitalem na prowadzenie prosektorium. Jego zdaniem, lecznica wbrew przepisom zamiast grzebać ciała dzieci, nakazywała je utylizować. Twierdzi również, że nadal jest w posiadaniu martwych płodów.

"Śledztwo zostało wszczęte z artykułu 262 Kodeksu karnego, mówiącego m.in. o znieważeniu ludzkich zwłok. To przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do lat dwóch. Sprawa została powierzona do realizacji Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu" – powiedział PAP Bogacz.

Szpital w Skwierzynie należy do Grupy Nowy Szpital Holding SA. Jak poinformowała PAP jej rzeczniczka Marta Pióro, w lutym tego roku zmieniła się firma obsługująca szpitalne prosektorium.

"Z nieoficjalnych informacji wiemy, że do prokuratury wpłynęło zawiadomienie, ale na razie nie wiemy, czego ono dotyczy. Będziemy współpracować z prokuraturą w wyjaśnieniu tej sprawy i do czasu, kiedy prokuratura nie zakończy swojego postępowania, nie będziemy udzielać szczegółowych informacji" – napisała w przesłanym PAP stanowisku Pióro.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL