Nowy numer 24/2018 Archiwum

Chodź ze mną, ponieważ będziesz walczył jak dzielny wojownik

"Nabierz ducha. Rozpocznij walkę pełen ufności" - ta wizja przesądziła o życiu ojca Pio.

Kiedy pewnego dnia rozmyślałem nad swoim powołaniem i zastanawiałem się, czy zdecydować się opuścić świat i poświęcić się całkowicie Bogu za klasztornym murem, moja dusza została nagle porwana i uniesiona, tak że mogła oczyma umysłu ujrzeć to, co niewidoczne dla zwykłych oczu. Zobaczyłem u swego boku pełnego majestatu mężczyznę o niespotykanej urodzie, jaśniejącego jak słońce. Wziął mnie za rękę i usłyszałem jego głos: „Chodź ze mną, ponieważ będziesz walczył jak dzielny wojownik”. Poprowadził mnie na ogromne pole, gdzie stała wielka rzesza ludzi podzielona na dwie grupy. Z jednej strony dostrzegłem ludzi o pięknych twarzach, odzianych w białe szaty, jaśniejące jak śnieg, z drugiej – ludzi o strasznym wyglądzie, odzianych w szaty czarne, niczym ciemne cienie. Obydwie grupy dzieliła rozległa przestrzeń, na której przewodnik postawił moją duszę. Stała tam i uważnie wpatrywała się w obydwa zgromadzenia.

Nagle w dzielącą je przestrzeń weszła postać niezwykle wysoka, tak że swym czołem dotykała chmur. Jej oblicze przypominało twarz Etiopa, tyle że było szkaradne. Widok ten przeraził moją biedną duszę, poczuła, że życie w niej zamarło. Dziwna postać zbliżała się. Przewodnik, który stał przy mnie, powiedział, że z tą osobą będę musiał walczyć. Na te słowa zbladłem, zadrżałem i doświadczyłem takiego strachu, że niemal z przerażenia upadłem na ziemię. Przewodnik podtrzymał mnie za ramię. Kiedy doszedłem do siebie, zwróciłem się do niego z prośbą, by mnie oszczędził i nie wystawiał na furię tej dziwnej postaci, która była tak silna, że nawet wszyscy ludzie razem wzięci nie powaliliby jej na ziemię.

„Próżny jest twój opór, z nią przyjdzie ci się zmierzyć. Nabierz ducha. Rozpocznij walkę, pełen ufności. Idź naprzód odważnie, ja będę przy tobie. Będę cię wspierał i nie pozwolę, by ona cię pokonała. W nagrodę za odniesione zwycięstwo podaruję ci piękną koronę, która będzie jaśnieć na twoich skroniach”. Biedna ma dusza nabrała odwagi. Rozpoczęła się walka z tajemniczą i budzącą grozę postacią. Atak był przerażający, ale dzięki pomocy przewodnika, który nie odstępował ani na krok, udało się go odeprzeć i zwyciężyć, zmuszając przeciw nika do ucieczki. Wtedy przewodnik, wierny obietnicy, wyjął ze swych szat koronę, której niespotykane piękno na próżno by opisywać, i włożył mi na głowę. Ale od razu ją zdjął, mówiąc: „Inną, jeszcze piękniejszą mam dla ciebie. Otrzymasz ją, jeśli będziesz mężnie walczył z postacią, z którą przed chwilą się starłeś. Ona będzie nieustannie atakować, by odzyskać utracony honor. Walcz dzielnie i nie wątp w moją pomoc. Miej oczy szeroko otwarte, ponieważ owa tajemnicza postać będzie atakować z ukrycia, niespodziewanie. Nie bój się, kiedy będzie cię zadręczać, nie obawiaj się jej budzącej grozę obecności, ale miej wzgląd na to, co ci przyrzekłem. Będę zawsze przy tobie. Zawsze ci pomogę, byś zdołał ją pokonać”. Gdy pokonałem tę tajemniczą postać, cała rzesza ludzi o strasznym wyglądzie zaczęła uciekać wśród niepokojów, przekleństw i ogłuszających wrzasków. Zaś z piersi ludzi o pięknym wyglądzie wydobywały się głosy radości i chwały dla pięknej, świetlistej jak słońce osoby, która cudownie wspierała mą duszę w tak zaciekłym boju. W ten sposób zakończyła się wizja.


W tym tygodniu rozważania wielkopostne Gościa Niedzielnego koncentrują się na walce duchowej, jaką toczył Ojciec Pio. Prezentujemy w związku z tym fragment jednego z Aneksów zamieszczonych w książce Dziennik. Zapiski kierownika duchowego Ojca Pio, Wydawnictwo Serafin pochodzi z dziennika pisanego przez samego Ojca Pio. Udostępniamy go dzięki uprzejmości Wydawnictwa Serafin.

Agostino da San Marco In Lamis, Dziennik. Zapiski kierownika duchowego Ojca Pio, Wydawnictwo Serafin

Aby nie przegapić żadnego z publikowanych fragmentów - zapisz się na nasz specjalny wielkopostny NEWSLETTER . Wystarczy podać adres e-mail i zaznaczyć newsletter "Weź udział w Mojej męce".

Przypominamy także o możliwości dawania świadectwa. Więcej szczegółów w artykule Opowiedz o dotknięciu Miłosiernego

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama