Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nazaret odwołuje obchody Bożego Narodzenia "z powodu Trumpa"

Muzułmański burmistrz Nazaretu, Ali Salam, postanowił odwołać w tym roku miejskie uroczystości Bożego Narodzenia, z wyjątkiem oświetlenia choinek i tradycyjnego corocznego marszu. Jak podaje oficjalna palestyńska Agencja Wafa, Salam podjął tę decyzję na znak protestu „przeciwko przeniesieniu ambasady USA w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy”.

Nazaret z Bazyliką Zwiastowania to jeden z głównych symboli chrześcijaństwa. Archanioł Gabriel zwiastował tam Maryi narodzenie Jezusa, który zwany był potem Nazarejczykiem. Sam Jezus spędził tam swoje dzieciństwo i młodość. Dziś Nazaret liczy ok. 75 tys. mieszkańców. Tłumnie odwiedzają go chrześcijańscy pielgrzymi szczególnie w okresie Narodzenia Pańskiego.

« 1 »

Zobacz także

 • JanNowak
  15.12.2017 18:17
  Muzułmanin odwołuje Boże Narodzenie?
  doceń 17
 • Obed
  15.12.2017 18:19
  Herod też próbował odwołać Boże Narodzenie, bezskutecznie.
  doceń 24
 • Anna Panna
  15.12.2017 20:46
  Boże Narodzenie zakładnikiem islamu w izraelskim państwie. Witamy w Trzecim Tysiącleciu.
  doceń 7
 • Andrzej z Goliny
  16.12.2017 09:54
  Czy to zwiastuny końca świata?. .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama