Nowy numer 28/2018 Archiwum

Na rowerach do Maryi

"Fatima w Warszawie" - pod takim hasłem 13 maja wyruszy rowerowa pielgrzymka młodych archidiecezji warszawskiej.

Uczestnicy mają do wyboru cztery trasy, symbolizujące części różańca. O godz. 10 sprzed kościoła Matki Bożej Szkaplerznej w Warce wyruszy grupa "Światła”. Pół godziny później na szlaku pojawi się grupa "Radosna", która ruszy sprzed bazyliki w Niepokalanowie. O godz. 11.30 sprzed kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Kuklówce podąży grupa "Bolesna". W południe pielgrzymi z grupy "Chwalebnej" opuszczą teren sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie.

Trasa będzie wiodła w sumie przez 52 parafie noszące tytuły maryjne. Pątnicy podczas drogi będą modlić się we wskazanych intencjach. Wszystkie grupy spotkają się o godz. 17 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Ursusie, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

- Wydarzenie religijno-sportowe i skierowane jest do młodych, którzy nie mogą pojechać na uroczystości do Portugalii - zachęca ks. Krzysztof Adamski, duszpasterz młodzieży.

Duchowny podkreśla, że idea pielgrzymki wpisuje się w program duszpasterski "Zejdź z Kanapy”, opierający się na przesłaniu papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Pomysłodawcom zależy szczególnie, by udział wzięła młodzież ze szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studenci.

Zgłoszenia do 11 maja można wysyłać na adres adasztof@wp.pl lub za pośrednictwem grupy utworzonej na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama