Nowy numer 28/2018 Archiwum

Szukam białych spodni

Rozmiar 30, koszulę już mam - strój do pracy z okazji żałobnego strajku.

Skrzykują się kobiety i ich mężczyźni na strajk. Czytam komentarze to tu, to tam i nie potrafię zachować zimnej krwi. Mnie to po prostu bardzo boli, że w moim mieście też będzie się manifestować za śmiercią. Bezwstydnie.

"Oświeceni", lewicowi, liberalni, ignoranci i ci ze złą wolą, te, które aborcje mają już za sobą, i te, które chciałyby mieć szansę... ramię w ramię w imię bezprawia, przemocy, dyskryminacji, prawa dżungli. Dumnie.

Jutro pójdę i ja. Dziennikarski obowiązek. Szukam więc białych spodni, rozmiar 30, żeby było jasne - kim jestem. Koszulę już mam. Białą. 

Boję się tego spotkania, tych twarzy, okrzyków, deklaracji, transparentów i hipokryzji, bo wiem, że w tym tłumie spotkam swoich dobrych znajomych, tych, których znam z kościoła, z teatru, z ulicy i z towarzyskich okoliczności. Spojrzę im w oczy i już nie będzie tak samo jak wcześniej. 

Potem wrócę i założę czerń... smutku - że śmierć tak bardzo może fascynować, także moich znajomych. Bo tu nie idzie o literę prawa, tu idzie o życie i o śmierć właśnie. Nie o prawo.

I będę się modlił.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama