Nowy numer 42/2018 Archiwum

Szturm

Koronka za Syrię? Kwadransik dziennie. Kto wchodzi?

Gdy przed dwoma laty wezwaliśmy czytelników do odmawiania Koronki za Bliski Wschód wiele osób zareagowało entuzjastycznie. Zapał, jak to zwykle bywa, ulotnił się, wyparował, wypłowiał. Słowa Rand Mittri 26 letniej Syryjki z Aleppo które popłynęły w Brzegach: „Prosimy was tylko o jedną rzecz: o modlitwę” powinny nas zmobilizować.

Koronka za Syrię? Kwadransik dziennie. Kto wchodzi?

Ta modlitwa ma ogromną moc. „Dziś jest tak wielki upał, że trudno do wytrzymania, pragniemy deszczu, a jednak nie pada – pisała 22 maja 1937 Faustyna – Od kilku dni deszcz nie może padać. Kiedy spojrzałam na te, rośliny spragnione deszczu, litość mnie ogarnęła i postanowiłam sobie odmawiać tę koroneczkę tak długo, aż Bóg spuści deszcz. Po podwieczorku niebo się okryło chmurami i spadł rzęsisty deszcz na ziemię. I dał mi Pan poznać, że przez tę modlitwę wszystko uprosić można” (Dz 1128).

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji