Nowy numer 24/2018 Archiwum

Nie będzie Dnia Ojca, by nie urazić dziecka dwóch lesbijek

Kuriozalna sytuacja w jednym z włoskich miast.

W Dzień Ojca, obchodzony we Włoszech w uroczystość św. Jozefa, dyrekcja jednego z przedszkoli Mediolanu zrobiła maluchom i ich rodzicom niezbyt miły prezent. Otóż postanowiono, że tym razem święta tatusiów nie będzie się obchodzić i przedszkolaki nie będą dla nich rysować tradycyjnych laurek. Kierownictwo placówki znajdującej się w mediolańskiej dzielnicy Isola podjęło taką decyzję, aby nie urazić „tęczowych rodzin”. Jak się okazuje, swoje dziecko przyprowadzają tam również dwie lesbijki, których przedszkolanki nie chciały urazić obchodami Dnia Taty.

Miejscowe kuratorium oświadczyło oburzonym rodzicom, że „wybór sposobu świętowania Dnia Ojca i Dnia Matki pozostawiony jest rozwadze wychowawców, którzy organizują proces dydaktyczno-wychowawczy na podstawie wrażliwości swojej i dzieci”.

Taka odpowiedź nie może dziwić, ponieważ już wcześniej władze Mediolanu, w ramach zwalczania dyskryminacji, usunęły ze swoich dyrektyw szkolnych słowa „matka” i „ojciec”, zastępując je terminami „rodzic nr 1” i „rodzic nr 2”. Przedszkolanki z dzielnicy Isola postanowiły, że w tym roku tematem rysunków na Dzień Ojca będzie „pochodzenie różnych grup etnicznych”.

„To nie jest to samo – mówi jeden z ojców. – Nie rozumiem, dlaczego eliminuje się zwyczaj, który jest konkretnym wyrazem uczuć i pozostaje na zawsze w pamięci”.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  15.06.2016 17:06
  Brawo dla kultury zachodu. Upadek juz bliski. Przyjda musliny i wszstko zaoraja.
  doceń 3
 • gotfael
  15.06.2016 19:06
  Rozumiem, że nie rozumie. Gdyby ludzie rozumieli, jaki jest prawdziwy powód takiego działania, krew lałaby się na ulicach.
  doceń 0
 • mocher
  16.06.2016 00:51
  a jak 2 lesbijki moga miec dziecko
  doceń 0
 • Trembicki
  16.06.2016 12:35
  Dziecko 2 lesbijek wg. praw biologii też ma swego ojca.Ideologia ,,gender" atakuje i Italię.Pod latarnią też bywa ciemno.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama