Nowy numer 24/2021 Archiwum

GN 12

Wyjątkowa Droga Krzyżowa na Wielki Tydzień. Czternastu dziennikarzy „Gościa Niedzielnego” rozważa czternaście stacji Drogi Krzyżowej

Droga Miłosiernego Zbawiciela

Wielki Tydzień zaprasza do adoracji Krzyża. Rozważania tej Drogi Krzyżowej napisali dziennikarze „Gościa Niedzielnego”. Każdą ze stacji – ktoś inny. To nasza modlitwa o miłosierdzie Boże dla nas, dla czytelników i całego świata.

Zrzucanie kajdan [rozmowa z wicepremierem Jarosławem Gowinem]

„Jeśli nasze uczelnie nie będą w stanie konkurować z zachodnimi, najzdolniejsza młodzież będzie wyjeżdżać za granicę i niektórzy już tam zostaną” – rozmowa z Jarosławem Gowinem o reformie szkolnictwa wyższego, kształceniu elit i wspólnym pisaniu ustawy. 

Daj sobie umyć nogi [ks. Tomasz Jaklewicz]

„Jest pokora pochylania się do nóg innym, ale jest też pokora przyjęcia służby. Kto wie, czy ta druga nie jest trudniejsza?” – ks. Tomasz Jaklewicz wyjaśnia jaki jest prawdziwy sens obrzędu obmycia stóp.

Ocalił nie tylko relikwie [Andrzej Grajewski]

„Każdy z Was zrobiłby to na moim miejscu” –  odpowiedział Urban Thelen pytany o motywy swojego niezwykłego czynu. Andrzej Grajewski przedstawia historię niemieckiego żołnierza, który ocalił nasz największy narodowy skarb – relikwie św. Wojciecha.  

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama