Nowy numer 24/2021 Archiwum

GN 10

W nowym numerze GN, który ukaże się jutro, znajdzie się rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą, m.in. o zamieszaniu wokół Lecha Wałęsy i ochronie życia nienarodzonych dzieci.

Szczera spowiedź [ks. Tomasz Jaklewicz]

W wielkopostnym poradniku dla grzesznika dotarliśmy do czwartego kroku – wyznania grzechów. Dla wielu to moment najtrudniejszy. Ale – jak powiada św. Augustyn – „początkiem dobrych czynów jest wyznanie czynów złych”.

„Solidarność” to bohater zbiorowy [rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą]

„Z jednej strony są pewne zobowiązania, a z drugiej jest plan ożywienia gospodarki, który pozwoli je zrealizować. To poprzedni rząd drenował kieszenie rodaków. Ten chce im wreszcie coś dać” – mówi prezydent. W rozmowie także o zamieszaniu wokół Lecha Wałęsy, spełnianiu wyborczych obietnic i ochronie życia nienarodzonych dzieci.

Pełne zanurzenie [Marcin Jakimowicz]

Chrzest Mieszka prawdopodobnie odbył się 14 kwietnia, bo w tym dniu w roku 966 wypadła Wielka Sobota, dzień, w którym chrzczono katechumenów. O przygotowaniach do świętowania 1050. rocznicy chrztu Polski pisze Marcin Jakimowicz.

Moda na patriotyzm [Piotr Legutko]

Moda na patriotyzm zdobywa wolny rynek. W polskiej popkulturze nastąpiła zmiana w związku z upowszechnieniem skrywanej przez lata prawdy o żołnierzach wyklętych, a narodowa symbolika jest coraz chętniej używana we wzornictwie przemysłowym. Problem „stylizacji na patriotyzm” występuje raczej marginalnie. W większości przypadków korzystanie z symboli patriotycznych jest szczere i autentyczne. Wiele firm produkujących odzież patriotyczną nie zaczynała od biznesplanu, ale od fascynacji najnowszą historią Polski.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama