Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pan Bator i pan Armański pomogli

Jedenastolatek świetnie radzi sobie za kontuarem organowym - Jakub Moneta.

Niespodzianką podczas koncertu scholi cantorum "Exultet" (3 stycznia w kościele pw. Świętego Krzyża w Świdnicy) było wspólne ze słuchaczami wykonanie "Bóg się rodzi" przy akompaniamencie Jakuba Monety, 11-letniego brata Marty, dyrygentki śpiewaków.

Jakub uczy się muzyki w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Świdnicy w klasie fortepianu pani Mieczysławy Jaroszewskiej (od czterech lat) oraz w klasie organów pana Marcina Armańskiego (od dwóch lat), i jak poświadcza matka muzyków, Barbara Moneta, także organistka, Jakub jest takim samorodkiem.

- Wszystkich nas zaskakuje i jest z naszej rodziny najlepszy - chwali syna, a zaraz potem dodaje, że niemałe zasługi w edukacji chłopaka ma także pan Maciej Bator, świdnicki organista, pedagog i animator wydarzeń muzycznych. - To on zaraził Kubę pasją nie tylko gry na organach, ale także budową i troską o instrument, dlatego jego rozwój jest w tym temacie bardzo wielokierunkowy - wyjaśnia.

A sam chłopiec zapewnia, że nie ma tremy podczas występów i dobrze się czuje w roli małego artysty. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama